tony2412

Je vyhřívaná deka při provozu bezpečná?

Jde mi o to že se může stát že když ležíte na dece vylejete něco při pití na deku nebo se dítě počurá, co se stane? Do té deky jde 220 V ? To snad ne.....Ty deky co jsou k vidění na netu tak že by měly nějaký adaptér vidět není, jde mi o deky asi 150 cm x 80 cm, máte s tím nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Topná (odporová) spirála je uzavřená v silikonové hadičce a to vše je ještě v nepromokavém obalu. Výrobce samozřejmě musí počítat s takovými eventualitami. Ve starších verzích, vyráběných před „kabátovým převratem“ byla spirála navinutá na skleněném provázku, bez jakékoliv další ochrany. Pouze primární obal byl nepromokavý.