_136

Které výhody a nevýhody má profese pracovníka ostrahy hypermarketu?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Nízká mzda, pravděpodobně (v té firmě) nepovýšíš – očekává se, že je pro ty bez školy, uplatnění atd., nemusí být až tak náročná, jen se hlavně procházíš, dáváš pozor, hlídáš. V případě konfliktu asi taky nemáš moc pravomocí. Teď nevím, co přesně si můžeš dovolit, ale je tam něco o přiměřené obraně, zadržovat taky jen tak někoho nesmíš a rozhodně nesmíš být první, kdo zaútočí. Máš tam zodpovědnost. A když nastane konflikt, tak je to na tebe a musíš to nějak vyřešit. Většinou se očekává, že se dotyčný (např. zloděj) po odhalení bude stydět, ale to vůbec nemusí být pravda, navíc tam můžou být různí agresoři. Od tebe se spíš nějaká očekává, že se s nimi „domluvíš“ (ale lidi s ostrahy většinou moc mluvit neumí), v případě fyzického a jiného napadení jsi první na ráně. Musíš řešit krizové situace, když nastanou. Tuhle práci dávají lidem, kteří nemají uplatnění a požadavky jsou minimální (tomu taky odpovídá výplata). Ale zvládat krizové, konfliktní situace většina lidí neumí… Takže by to měli zastávat někteří lidi, kteří v tom trochu vynikají nebo to obstojně zvládají. Hlavně by měli mít sebevědomí (a co jsem si všiml, tak většina z ostrahy nemá moc vysoké sebevědomí). Je to taková práce plná paradoxů – je pro nekvalifikované, podána jako jednoduchá, nenáročná, ale kolikrát není nic složitější, než řešit konfliktní situace, které si toho od té osoby hodně žádají.

Další odpovědi
autacek

Výhody nejsou naprosto žádné, to je snad lepší dělat cokoli jiného.

zjentek

Výhodou je, že můžeš denně spatřit hafo buchet z okolí a pokud mají „normální“ protějšky, pak chodí na nákup bez přítele a bez manžela. A pokud jsi sám, což je pro ostrahu ideál, tak by to stálo za přemýšlení nad touto pozicí. (;

Nevýhodou pak bude jakýsi pocit nenaplnění či nízkého uplatnění, při korzování mezi regály. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Pepa > zadržet může – § 76 odst. 2 trestního řádu.

PepasAvalonu

No vidíš, pravda, ale stejně si myslím, že je tam nějaké omezení – s používáním násilí, hrubé síly a podobně. Ale jako nevím – je tipuju.