Je výhodné,aby rozved.babička darovala byt vnukům,než aby padl do dědic.řízení.Jsou to děti jediného zemřelého syna.

Jak je to s darovací smlouvou, když jsou dva? Jsou podepsáni na jedné nebo musí mít každý jednu smlouvu?

Odpovědi
Fidel

Osobně se domnívám, že to vychází víceméně na stejno, možná to darování o chlup líp. Darovací smlouvu si ale nechejte sepsat u právníka, protože s ní pak pofrčíte na katastr nemovitostí a pokud budete mít špatně určenou nemovitost (tobyste se divila, kolik náležitostí má správně určená nemovitost), tak vám ji tam nezapíšou a smlouvou si můžete tak maximálně vytapetovat kumbál.