Avatar uživatele
Kepler

Je vůbec možná taková cena elektřiny?

Po přechodu k jinému dodavateli mi dnes mi přišlo první vyúčtování a málem mě pepla klepka – navýšení o více než 100%! Média nás připravovala na navýšení podstatně nižší. Co s tím?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? da ny, aliendrone před 862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kazatel

Co s tím? Vypnout hlavní jistič a svítit si baterkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Viktorie II.

Tak starý dodavatel ti nebyl dobrý? Naše rodina je stále u E-on, která převzala distribuci z dřívějších dob. Jen tak namátkou. Levný proud byl v roce 1976 0,17 Kčs za NT, 0,19 za Vt + 60 Kčs za hodiny měsíčně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Připrav se na to, že to bude ještě horší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

Jak už napsal Kazatel, dobrá je baterka. Já bych ti ještě poradil svíčky. Větší romantika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To chce klid bejku. Můžeme být rádi za to, v jaké to žijeme fajn zajímavé době. ;) Ledva jsme se vyhrabali z jedné srajdy, spadli jsme do jiné, možná ještě horší. :(
Ale můžeš se uklidňovat tím, že v roce 2040 (až se bude povinně eletřinou i topit) to bude teprve vzrůšo. Obzvláště když laciné zdroje energie budou Zlounií zakázány.

To pak za barákem budeš pěstovat (ekologicky) ovce na maso, kožichy (oblékat se je také třeba) a lůj, ze kterého budeš dělat po domácku svíčky (mají tu výhodu, že zároveň i trošičku hřejí > přídavné „vytápění“, aby se ti doma nedělala pára u huby). Přirozeně vše potajmu „na černo“ (svíčka = uhlíková stopa!) tak, aby sousedé nevěděli. Nevíš, který dobytek by tě za to mohl prásknout, tohle už DOBŘE znám z minulosti, viz výše „možná i hroší srajda“. :(

Vezmi si ale ty POZITIVNÍ přínosy – doma budeš nejspíš mít energorotoped (generátor elektřiny). Nejen že si po půl hodině intezivního šlapání nabiješ telefon či tablet na cca 10 min provozu (možná), ale navíc získáš i kondičku. No neber to, tož proč si stěžovat? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Není to tak dávno, kdy jsem najednou mohl jít se najíst do restaurace a nepáchly mně hadry kouřem. Jako blesk z čistého nebe ve společenských prostorách zatli kuřákům tipec a já se mohl také svobodně najíst, bez znechucení z puchu oděvu a kdo mně to vypere? No já sám. Úplně jsem se v tom tetelil, pojedl jsem tak čtyři, možná pět krát (bo tak často zase nechodím) a prásk- než jsem vystřízlivěl z euforie, je tu po.ebaná vakcína! Takže mimo domov už se zase nenažeru. Díky společnosti, ve které I JÁ žiji, jsem si tedy jídlo v restauraci dovolil až PĚT KRÁT za život. A toho si uctivě vážím. A ty si tady stěžuj na elektriku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Měla jsem po přihlášení k odběru na nové adrese (2018), fixaci ceny na 3 roky (sami nabídli). Dodavatel (ČEZ) opět zafixoval na další 3 roky. Byt 1+2 (51 m²), stále peru (15 let starý žentour), trouba má u mě posvícení. (Ložní, prostěradla, deky, větší kusy peru i dětem, nemají kde věšet a nemusí žehlit :).
Dnes přišlo vyúčtování (v listopadu a v prosinci si žádnou zálohu nevzali), stačily zálohy za 10 měsíců.
Rozpis záloh na roj 2022 je stejný (650 Kč/měs.). Prvně budu platit v únorovém SIPO, předpokládaný konec 31. 10. (v listopadu. V prosinci opět nic, jako v lednu.
Média upozorňují na budoucí zdražení v příštím roce, minimálně kolem 30%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

S ohledem na průměrný výdělek 38 tisíc a důchody průměr okolo 15 tisíc to není nejhorší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Ty už más vyúčtování po krachu (konci) BE? Já jsem rád, že jsem konečně dostal rozpis záloh. Ano jsou vyšší, ale jsou to zálohy. Jinak záleží na Tobě komu a za jakou cenu ses upsal.

Avatar uživatele
Kepler

No tak vám děkuji za „užitečné“ rady. Spíš bych uvítal rady, jak se takové zlodějině bránit, komu si stěžovat a komu napsat. Takové navýšení určitě není košer.

Avatar uživatele
annas

Psala jsem na EÚ,, prý je to věcí každého dodavatele, jak nastaví podmínky, ic se s tím nedá dělat.
Fixace má výhody i nevýhodyx. Pokud by se snížily ceny, platí se stále stejně. Výhoda, zvýší-li se ceny, což je pravděpodobnější.

Avatar uživatele
Ametyst

Keplere, to je těžké, když uvěříš masmediím, a nevíš, že celá EU a vlády pracují proti nám- abychom neznečišťovali jejich planetu. Začni už myslet reálně, co se tu děje.

Avatar uživatele
Viktorie II.

Stěžovat si můžeš na lampárně. Pár jednotlivců s tím neudělá nic. Budeme muset, abychom měli čím svítit a ohřát se nechat si dovézt, třeba z Mongolska nebo : https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/nakuru-kena-lejna-brikety.A170807_163­525_zahranicni_a­ha

Avatar uživatele
Kepler

Starý dodavatel patřil do skupiny Bohemia energy a zkrachoval. Musel jsem si vybrat jiného. Jsem zvědav, jaké vyúčtování budou mít ostatní občané.

Avatar uživatele
annas

Jako dodavatele poslední isnsdtance nás převzala Innogy. Stanovila zálohu na plyn Kč 21 700. Z aplatili jsem 2× za říjen a listopad.
Koncem prosince nám Innogy vrátila 23 500, takže platba za polovinu října a listopad je stejně vysoká.
ČEZ zatím elektřinu nevyúčtoval.. Od 3. 12. jsme změnili dodavatele energií, , kterého nám doporučili odborníci.
V lednu platíme zálohu Kč 8.000 za plyn a za eejktřinu Kč 2.000,. Samozřejmě mnohem víc než v minulosti.

Bohemia zatím žádá o nedoplatky, ale přeplatky ještě nevrací.

Avatar uživatele
Viktorie II.

Ráda ti ho sdělím, ale vyúčtování bude až v srpnu 2022

Nový příspěvek