Přemysl

Je voda v sekundárním okruhu jaderného reaktoru jaderné elektrárny mírně radioaktivní?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud nevznikne netěsnost v parogenerátoru, tak radioaktivní není.

Další odpovědi
Pepa25

Nesmí být! Kontaminace sekundárního okruhu je nehoda, selhání bezpečnostních opatření.

tvaruzekcz

Ne. V sekundárním okruhu nejsou žádná jaderná zařízení a nevyskytují se zde ani radioaktivní látky. Cyklus vody a páry v sekundárním okruhu je navíc uzavřený.

Dochy

  1. chtělo by to specifikovat u jaké elektrárny
  2. Chtělo by to specifikovat i co považuješ za „radioaktivní“ – ono i v přírodě lze najít poměrně dost docela „zářících“ věci

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.