Rokio

Je vhodné, když se dítě přizná k neúmyslnému trestnému činu, které spáchalo?

Vím, že dítě nemůže být trestané, pokud spáchá trestný čin. Je ale vhodné a etické, pokud svůj čin alespoň oznámí úřadům, nebo policii ČR?

poznámka: Mluvím hlavně o starších dětech, tedy náctiletých do patnácti let.

příklad: Když mi bylo čtrnáct, spáchal jsem přečin. Chtěl jsem se tehdy přiznat městským policistům, ale můj otec řekl, že je to na odvezení do blázince.

Odpovědi
ivzez

Je vhodné přemýšlet,
než člověk cokoliv udělá nebo napíše.

Myslím, že měl tatínek pravdu.

anonym

Pouč se z toho. Prostě tvůj úsudek byl v té situaci naprosto chybný. Chtěl si reagovat na tak nicotnou věc jakou je snížení známky o stupeň vraždou (předpokládám že mluvíš o případu který popisuješ zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bylo-by-spravne-se-priznat-ze-jsem-pred-sedmi-lety-se-dopustil-vrazdy-ve-stadiu-myslenky ), místo abys to vzal jen jako motivaci k pečlivějšímu studiu. Je dobré, že sis po čase uvědomil jak absurdní úvaha to vůbec byla. Pouč se z toho a jdi dál …