icurusL

Je vhodná „zelená voda“ na zálivku rostlin (např. sazenic zeleniny ve fóliovníku)?

Zelenou vodu myslím vodu, která vypadá jako žabinec v rybníku. Voda byla stojatá 2 roky ve 400 litrové nádobě venku na sluníčku a žili v ní brouci a jeden mlok.

Nejlepší odpověď
Drap

Neměla by taková zálivka ničemu vadit.

Další odpovědi
Kepler

Když si tam lebedil mlok a zelené řasy, tak je ta voda v pohodě.

aliendrone

Pokud jde opravdu o zelený zákal (je způsoben řasou), tak v tom není žádný problém. Pokud by šlo o hnědý zákal (sinice), tedy tzv. „mrtvá voda“, mohlo by to mít nějaké vedlejší účinky, ovšem zpravidla nikoliv na rostlinstvo, tedy zálivka rostlin JE možná. (Dokonce někdy může být i výhodná – záleží na konkrétní jakosti půdy.)

Nassin

Tak taková vodu, která je 2 roky v barelech je už závadná. To, že tam byl mlok, neznamená že tam není spousta jiných zárodků. Ta „živá voda“ by se měla vylít mimo zahrádku. Raději bych vodu obměňoval. A taky mne udivuje, že ti nádoby za dvě zimy neroztrhl mráz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.