Rokio

Je větší propast mezi nevzdělancem a polovzdělancem, nebo mezi polovzdělancem a vzdělancem?

Myslím rozdíl ve vědomostech a dovednostech.

Nejlepší odpověď
annas

Rokio, už jste se jednou ptal. Zamyslete se prosím a neopakujte tak často své otázky.

Stručně – vzdělání nedává patent na rozum, záleží na tom, jaké vzdělání máte na mysli – školní – jen z toho pohledu je velká propast. Ale ani ten, kdo nemá školní vzdělání se může vzdělávat četbou, křížovkami, testy. zpravidla nemohl navštěvovat školu z jiných důvodů.

Polovzdělanec stojí výš než nevzdělanec.

Ale opakuji, jde jen o význam slov obecně. Ale záleží na tom, co kdo považuje za vzdělanost.
Může to souviset i s inteligenci, protože třeba moudrost se získává zkušenosti po celý život. Kdo chce , může se vzdělávat po celý život, i člověk bez škol si může přečíst díla latiniků v originále. Může mít třeba víc dovednosti.

Už jsem vám psala, že existuje několik druhů inteligence. vzpomeňte si, které to jsou.

Další odpovědi
Drap

poloviční. O kategoriích nevdělanec, polovzdělanec a vzdělanec se žádné statistiky netvoří a nevedou.

Kelt

Co kdybys to konkretizoval, uvedl nějaké hodnoty, pak se to dá dobře spočítat. Ale určitě to nejde zobecnit. Každý člověk bude v dané situaci reagovat jinak.

Rokio

annas: Omlouvám se. Chybu si uvědomuji.