Rokio

Je větší nebe, nebo peklo? Co má větší rozlohu?

Když se nad tím tak logicky zamyslím, tak peklo je v jádru Zeměkoule a nebe je na obloze. Nebe musí být tím pádem z logického důvodu větší.

Znamená to tedy, že v nebi je více lidí než v pekle? Pokud by byla většina lidí, která zemřela, v pekle, tak by bylo přecpané a museli by některé menší hříšníky pustit do nebe, protože podle mého názoru zabírá větší plochu.

Nejlepší odpověď
Karel Petřík

Nebe ani peklo neexistuje fyzicky. Je to jen taková duchovní záležitost. Že má každý svou duši je jasné. Je to jeho energie která vše pohání a řídí. Po fyzické smrti svého těla se tato energie od těla odpoutá a podle toho zda je více kladně či záporně nabytá podle toho jak v těle žila putuje do tzv. pekla či do nebe. Ve vesmíru na velikosti toho či onoho nezáleží. Ten je nekonečný. Já už do tzv. nebe nakouknul při svém umírání. Kdybych žil špatný život asi bych tento krásný zážitek umírání neměl a naopak bych se propadal do temnot odkud už není návratu.

Další odpovědi
hapiky

Největší či nekonečná je jen lidská hloupost.

ivzez

Je nesmysl porovnávat neexistující.

K odpovědi Karla Petříka:
Energie tělo neopouští, ale přestane vznikat.

nyjono

Jen doplním Karla Petříka.
Když se nad tím logicky zamyslíš, tak víš, že to je pouze ta duchovní záležitost, jak píše Karel. Takže ta velikost je zcela nepodstatná.
Jde o to jak moc byla ta energie kladně nebo záporně nab I tá. Tuto energii člověk nab Y l běhěm svého života.

elkon

Další blábol zde.

Drap

Nelze srovnávat neznámé.

Jan Kunčar

Nebe ani peklo nejsou místa v zeměpisném pojetí, je to stav lidské duše.

anonym

Ty zkoušíš uplatnit logiku na náboženství ? 😁 … ty se mi snad zdáš. Pokud na náboženství uplatníš logiku důsledně dojdeš k závěru že je z drtivé většiny vylhané, opírá se o falešná tvrzená, nepodložená dogmata. Opravdu chceš pokračovat s logikou ? 🙂

anonym

Karel Petřík: „Že má každý svou duši je jasné“ … ne není to jasné. Jak vám to může být jasné, vy jste odhalil tajemství mozku a formujícího se vědomí ? Tak to se podělte, za to dostanete nobelovku (nebo spíš ne, protože jste to plácnul jen jako dogma aniž byste se obtěžoval to podložit).

anonym

vůbec nemusí jít o nějakou oddělitelnou energii může jít o důsledek složitosti spletité sítě neuronů a v takovém případě taková duše spolu se smrtí mozku zaníká, co z toho je pravda a čím to dokládáte ?

anonym

„Já už do tzv. nebe nakouknul při svém umírání“ ale takhle do nebe můžete nakouknout aniž byste umíral, stačí libovolná droga nebo dobře mířená tupá rána do hlavy. Vezměte si starou CRT televizi, když jste ji vypínal, co se stalo, obraz se jakoby začal smršťovat až do tenké linky pak i ta linka se smršťovala do světlého bodu a ten po chvíli zmizel 🙂 … dělo se to přesto, že žádná televizní stanice takový obraz v té chvíli rozhodně nevysílala – neexistuje žádná televizní stanice jménem „smršťující se tečka uprostřed obrazovky“, byl to jenom důsledek toho, že ve chvíli kdy se systém vypíná logicky už nefunguje zcela správně a stejné to může být i s mozkem, když se mu nedostávají správné vstupy, informace, kyslík a pozvolna přestává fungovat může vidět světlo na konci tunelu, cítit se šťastně, to co cítí v takové chvíli už mohou být jen projevy vypínajícího se systému, ne projevy vnímání něčeho nadpřirozeného mimo tento svět.

Lgee

Karel Petřík – už to nehul