annas

Je Večerníček ve znělce pořadu pro děti nebezpečný? Prý je negativně ovlivňuje či kdo chce psa bít, vždy si hůl najde?

Pokud si znělku nepamatujete, můžete ji zhlédnout v odkazu.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Idqj444Yl­pw

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale při hledání jednoho večerníčku jsem narazila na uvedený odkaz a byla jsem překvapená, i když jde o starší odkaz.

Dokonce se Večerníček řešil v pořadu 168 hodin, i když šlo původně o slova vtipálka, objevily se stížnosti nejen na znělku.

Na večerníčku vyrostlo několik generací za více než 50 let jeho existence.

Vím, že všechny známé děti chodily po schodišti opatrně, neskákaly do hlubin, nerozhazovaly papíry, dnes už mají i řidičský průkaz atd.

Pokud některé děti napodobují Večerníčka a rodiče jim to dovolí, kdo je pak špatným příkladem?

Uvědomují si děti, že je rozdíl mezi světem fantazie a světem skutečným? Že Večerníček se umí pohybovat ve vzduchu stejně jako baba Jaga létala na koštěti?

Nebo na všem se dá najít něco dobrého i špatného? Jsou pohádky s draky, čerty, princeznami atd. stále výchovné? Bohužel, názory se mění i na říkanky atd.

Robert Fulghum, který píše že „Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce“, uvažuje dál

„Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost
atd. „.
http://citaty­.net/autori/ro­bert-fulghum/

Nejlepší odpověď
fcoop

Úvaha,že Večerníček morálně devastuje děti je zcestná a dokumentuje fakt,že existuje poměrně hodně lidí,kteří si na podobných tvrzeních vybudovali živnost.

Obdobně – EU chce zakázat „Rybí prsty“.
Zdůvodnění.....ryby přece nemají prsty.

Další odpovědi
gecco

Přemoudřelí hnidopichové. to je horší, než mor…
😉
Pitvalové pohádek, genderové specialistky, hospodští politici…

Šidlo

  1. z odborného hľadiska – blbosť
  2. z ľudského – moja generácia zažila v TV Pa a Pi, Pata a Mata, Mečiara, Toma a Jerryho, Vlka a zajaca, Busha.......a sme tu.....

pamätáte sa na paniku Pokémon=epilepsia a sadizmus a Harry Potter= okultizmus a satanizmus? nič z toho sa nepotvrdilo

Európske deti sú aspoň štipku rozumné.....to v USA zakázali Kinder vajcia kvôli neustálej konzumácií hračiek.........

Drap

Samozřejmě, je to nevycválaný kluk předvádějící všechny možné, nebezpečné lotroviny, často překračující zákon. Na videu nejsou ani všechny jeho nepravosti ani zachyceny. Nejenže jako nezletilý řídí auto, ale protože nepracuje, musel ho ukrást rodičům nebo někomu jinému.
Vyrůstal jsem na večerníčku, s oblibou jsem ho sledoval, počítal listy které odhazuje, zkoušel jezdit po zábradlí stejně jako on. Do dnes si nemyslím, že to nějak poznamenalo moji výchovu a mělo to na mne nějaký negativní vliv.
Je to opět na úhlu pohledu, jak se na to budeme dívat. Osobně jsem přesvědčen že dost často může být fantazie opravdu silnější než vědění a díky fantazii a snům může každý z těch co to umí, dosáhnout větších věcí než bez ní. Bohužel, v dnešní době je skutečně možné, že nějaký nadšenec brzy s něčím podobným vyrukuje, podporován neziskovkami a ministerstvem školství. Oficiálně se zakáže číst a vyprávět spoustu pohádek v kterých je /a to je většina/ něco nevýchovného. V Karkulce sadistický myslivec s Karkulkou rozpáře chudákovi vlkovi břicho, čímž ho chudáka utýrá k smrti. Sadističtí sourozenci Jeníček a Mařenka upálí nebohou invalidní babičku za živa a takto bych mohl pokračovat. Třeba nám pohádky nahradí klidným a příjemným vyprávěním o Mohamedovi.
Já už se toho sice snad nedožiji, ale dětí a podpory jejich fantazie mi je líto!

Kepler

To s tím Večerníčkem hodnotím jako dobrý vtip. Nikdy jsem nesetkal s tím, že by se děti pokoušely létat apod. Na to, aby se naučily rozeznávat pohádku od reality, musí dohlédnout především rodiče, případně vychovatelé.

RyuzakiKate

Večerníčky jsem milovala a v životě mě nenapadlo se inspirovat jakýmikoliv kousky. Myslím, že většina dětí je dost chytrá na to, aby nezkoušela něco, co vidí pouze v animovaných/kres­lených pohádkách/filmech. Ale taky jsem na sebe bývala hodně opatrná a díky tomu nikdy neměla, na rozdíl od svých spolužáků, žádnou zlomeninu. A co se týče pohádek, tak ve 3. třídě jsem žrala ty od Grimmů a myslím, že to na mně žádné následky nezanechalo. Stejně tak se Sněhurkou, Karkulkou apod., děti si to podle mě zas tolik neberou, jinak by se asi musely po každé takové pohádce klepat pod peřinou :)
A ať si pak později každý přebere sám, jestli jsou hadi, netopýři a pavouci opravdu takovou hrozbou, jako v pohádkách :)

Emefej

Večerníček nebezpečný není. Nebezpečná je lidská blbost!

Kelt

Ten pořad jsem viděl, respektive o tom mluvil Kraus. Není nic horšího, když nějaký odborník aplikuji současné zákony a nařízení na něco, co vzniklo před mnoha desítkami let. Je to stejné, jako kritizovat Krištofa Kolumba, že se neřídil dle GPS a že ti, kteří pohřbívali zesnulé žehem, neznali vyhlášku o znečišťování ovzduší.

Nuk nuk

Buď je to, v lepším případě, nadsázka a vtip. Pokud ne, je to nejspíš další z příkladů, jak dnešní lidé blbnou. Přesně jak píšete, na Večerníčku vyrostlo několik generací dětí, a ještě si napamatuji, že by některé z nich řídillo auto nebo seskakovalo do prosta s výmluvou, že to viděly u Večerníčka. Rozhazování papírů je vpravdě častější jev, ale ani tam se žádný rozhazovač na tuto dětskou potavičku neodvolává.

Domnívám se však, že se žel jedná o druhou možnost. Dnešní lidé mají o dětském světě velmi zkreslené představy a dotoho patří i ono všemožné pitvání pohádek, pohádkových představa a toho, co takové dítě vlastně potřebuje a chce.

tobby

To jsou mi starosti!

jiri Linhart

Budme radi,ze Vecernicdk nejezdi ve znelce v terenaku s kulometem,i kdyz detska fantazie nezna mezi.