Avatar uživatele
Zlatý

Je ve vašem životě místo na vášeň? Děláte něco s vášní? Co je vaší vášní? ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Já pokládám vášeň za poněkud nezvladatelné, silné emoce. Takže se v některých případech svých projevů vášně musím krotit a mírnit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Dělám s vášní vlastně (skoro:-) všechno. Když cítím, že mě něco nevzrušuje, neobohacuje, zkrátka nic mi to nedává - kašlu na to a jdu dál. Znamená to, že už jsem proto buď udělala všechno nebo už to není zapotřebí. A nebo, že je to zbytečné. Musím mít pořád nějakou touhu, chuť a motivaci - jedině tak výsledky stojí za to. dělat něco jako robot - tak to není můj styl. Zatím se mi to vždycky vyplatilo. :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Nejenže je na ni místo; nedokážu si bez ní život představit. Miluju-li, pak vždycky vášnivě, ovšem případy, kdy to bylo vzájemné, bych spočítal na dvou prstech, a z toho v jednom případě se toho dotyčná ještě sama natolik lekla, že do toho nešla :{(> s vášní dělám veškeré své koníčky, mezi něž počítám i svou práci učitele na jazykovce, ba i překladatele, pokud zrovna nejde o nějaké odborné články. Neumím zpívat ani na nic hrát, zato jsem vášnivým posluchačem hudby - přenáší mě do úplně "jiného světa" a snad bych ani nedokázal mít ji "jen jako kulisu" - zejména mí přední oblíbění interpreti ve mě rozchvívají cosi, co se ani nedá popsat. Rovněž s vášní jsem za dob studií i po nich psával svou univerzitní kroniku (www.anglistuv.blog.com ), která si našla mnoho příznivců nejen z řad studentů - u psaní jsem setrval už jen formou psaní story ze scrabblových turnajů (viz níže) (www.scrabblistuv.blog.com), kterými bavím i přátele scrabblisty v Kanadě (proto je tento blog v angličtině). Zůstávám celý život vášnivým čtenářem a též vášnivě rád jsem maloval - to si čas od času rovněž zopakuju, nezbývá však na to bohužel moc času. No a s vášní jsem se před 18 lety vrhl i do scrabblu, proseděl jsem nad ním celé mládí a drží mě to dodnes, a nebýt opět té vášně, kterou jsem do toho dal, byl bych to s ním tak daleko nedotáh, viz má loňská reprezentace ČR na mistrovství světa a letošní kvalifikace (již potřetí za sebou) na mistrovství republiky. Rád bych ze své kvalifikace na mistrovství republiky učinil každoroční tradici...
Doplňuji:
*rozechvívají... nějak mi vypadlo E


Avatar uživatele

Vášní je pro mne sám život. Žít jenom tak - přežívat ze dne na den, to je mrhání časem a darem, kterým život je.
Co dělám s vášní? Myslím, že všechno. Mám "ráda" i okamžiky, kdy je mi mizerně, kdy trpím. Je to vše o citech a pocitech, které jsou v jakékoliv podobě pro člověka požehnáním. Vždyť tím se údajně odlišujeme od zvířat.
I když o tom pochybuji, u svých psů jsem zaznamenala hodně často tolik projevů náklonnosti a citu, že leckteří lidé by se za svou citovou chudobu a prázdnotu vedle nich mohli stydět.


Avatar uživatele
Zlatý

Vášeň? No jistě - na prvním místě je medovník a co s ní udělám je zřejmé.
Na okraj - medovník vášnivě milují i mnohé ženy.


Avatar uživatele
Bronzový

Šoupnu ho tam babce,ať je stará jak chce.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Bohemica
ano, je to tak...
Vášeň přináší jiskru do života... určitě bych vášeň neomezoval, jen ji precizně směroval každý den tím správným (osobním) směrem ;)

Avatar uživatele

anonym

@Pájo, správně jsi pochopil...A tvůj příspěvek do diskuze: pracuji na tom denně :))

 

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1030
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 565
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 513
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.