huxa

Je vážně tak poznat olej z plastu, oproti oleji ze skla?

Už podruhé mám olej, který při zahřátí strašně divně páchne, dříve s ním problém nebýval, jenže teď se dává do plastových obalů, vážně to je tím, nebo nemůže to být tolik poznat?

Nejlepší odpověď
honzikd

Spíše to bude složením oleje – při zahřátí přímo úděsně zapáchá sójový olej, který se běžně do slunečnicového/řep­kového oleje přidává. Zákazník to zjistí důkladným zkoumáním obalu, většinou to bývá zakódováno v čísle šarže. A, olej s příměsí sojového oleje je také viditelně levnější.

Další odpovědi
mosoj

Tak on většinou páchne rybinou a z ryb se plast nevyrábí. Je to známka nekvalitního oleje. Slunečnicový , lisovaný za studena to neudělá.