michalds

Je vazební věznice komfortnější než samotná věznice?

Jsou tam lidé, u kterých nepadnul ještě rozsudek a tedy teoreticky mohou být shledáni nevinnými.

A v případě, že se prokáže jejich nevina, bude jim pobyt ve v.v. kompenzován?

Nejlepší odpověď
Rokio

Ve vazební věznici jsou horší životní podmínky než v samotné věznici, ale nepotkáš se tam s opravdovými kriminálníky.

Na tvé další otázky odpověď neznám.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Vazební je horší, jelikož nemohou dělat rozdíly a vazba je třeba z důvodu ovlivňování svědků. Takže potkávat se s dalšími na chodbě nepřipadá v úvahu. Jsi pouze na cele s vybranými spoluvězni, které nemůžeš ovlivnit. V cele jsi cca 23 hodin a 1 hodinu venku na odděleném dvoře.

Ve věznici máš již volnější pohyb a možnost potkávat se s ostatními vězni.

Pokud jsi osvobozen soudem, je ti doba vazby kompenzována zákonem danou sazbou.

hapiky

Pro 100% přesnou odpověď bys musel udělat tak dobrý skutek, aby mohl být oceněn vazbou a následně uvězněním. Zpravidla čím delší pobyt, tím větší přesnost.

ivzez

Není.

Kompenzace?
Ano.