RyuzakiKate

Je vám nepříjemný skřípot brzdícího vlaku?

Mně strašně, musím si zacpávat uši. Pokaždé mě udivuje, kolika lidem to zřejmě nevadí. Stejně tak třeba špatně snáším zvuk házení lahví do skla, musím to tam hodit a rychle si zacpat uši :)

Odpovědi
Kepler

Ony ty všechny vysokofrekvenční zvuky jsou nepříjemné. Mně se dělá husí kůže nejvíc ze skřípání příboru o porcelánový talíř. Tady je hitparáda nejnepříjemnějších zvuků:
1. Škrábání nože na lahvi
2. Škrábání vidličky na sklenici
3. Skřípání křídy na tabuli
4. Skřípání umělé hmoty o sklo
5. Škrábání nehty na tabuli

https://www.on­linejazyky.cz/clan­ky-skola-neprijemne-zvuky.html

Kelt

Tak ten zvuk mi nevadí, jinak pro jistotu otevírám pusu. Ale to spíše, když letí tryskáč. Jinak asi nejnepříjemnější zvuk je řev manželky.

Dochy

Na ty technický zvuky jsem poměrně odolnej. Nepříjemné to je, ale ne tak aby mně to rozhodilo.

quentos

Asi už jsem si zvyk, takže ne :{)> možná hraje roli taky to, že mamka vlakem často cestovala, než jsem se narodil, tak to mám naposlouchaný už z prenatálního stádia :{))>

Vinpe

Nejvíc nepříjemné jsou některé staré východoněmecké vagóny. Málo brzdí a cuká to s celým vlakem.