Kepler

Je vám líto, že zemřel Stephen Hawking?

Nebo to berete pragmaticky, jeho čas se prostě naplnil? Mně je to osobně líto, protože se nedožil své cesty do vemíru, jak mu to slíbil Richard Branson, moc jsem mu fandil.

https://pixaba­y.com/cs/book-hawking-stru%C4%8Dn%C3%A1-historie-%C4%8Dasu-444786/

Nejlepší odpověď
annas

"Stinná stránka toho, že jsem celebrita, je, že nemůžu jít nikam, aniž by mě někdo poznal. Nestačí, abych si nasadil tmavé brýle a paruku. Vozíček mě vždycky prozradí.“

14. 3. tento vědec zemřel, 14. 3. se narodil další vědec A. Einstein. – před chvílí jsem vložila otázku a připomněla jeho výročí, i když A. E. se narodil v 19. st., ale zemřel, když měl S. H. asi 13 roků. .

Vědce Stephena Hawkinga porazila zřejmě jeho amyotrofická laterální skleróza, i když stále bádal, bral život s humorem … .

Jeho svíčka dohořela, tak stálo se hvězdách. …Už ho nic nebolí. Vždy je to smutné, když někdo odejde.

Další odpovědi
marci1

Je to velká škoda pro nás všechny. Také jsem mu fandila. Celý svůj život se řídím jeho citátem: „Život by byl tragédií, kdyby nebyl vtipný.“ 🙂
A plně souhlasím s jeho jiným citátem: „Agresivita, největší zlozvyk lidstva, zničí civilizaci.“ ☹

ivzez

Je mi to líto. A moc.

led

Bol to človek, ktorý sa nevzdal, ale napriek tomu dokázal, že
život sa žije a nie vegetí. Jeho život nech je vzorom pre mnohých, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov vzdávajú svojej budúcnosti.

JájsemRaibek

Ano je mi to líto.
Doporučuji shlédnout o něm film.
Byl nemocný, ale s klidem mohu říct, že jeho vůle žít byla taková, že nemoc překonal. Při zjištění nemoci mu nedávali doktoři více než dva roky života.

Marky Stark

Byla jsem zrovna ve škole, když jsem se to dozvěděla. Má přírodopisářka mi to řekla. Nakonec jsem nevěděla, jestli brečím kvůli tomu, že zemřel, nebo že ho nazvala astrologem.

Každopádně mě to opravdu hodně mrzí. Stephen Hawking byl pro mě někdo, koho jsem doopravdy obdivovala a uctívala. Svět ztratil dalšího génia.

autacek

Musím říct, že načasovat si to přímo na den PÍ a výročí dne narození Aleberta Einsteina se mu vážně „povedlo“.

Zvědavý

Je mi to moc líto. Vyjímečný člověk ve všech směrech a v každém ohledu. A dožil se úctyhodného věku. Nyní už je na lepším místě kde není nijak omezen svou nemocí a ve společnosti těch kteří jsou mu rovni. Tolik sem mu přál aby se podíval do vesmíru ale napadá mě že je v něm možná právě ted. Doufám že jeho popel bude vysypán do vesmíru. R.I.P.

Drap

Každý z nás musí někdy zemřít. Honě lidí nestačí naplnit svůj velký sen. Nijak zvláště mne to nezasáhlo.

mosoj

Stephen Hawking měl stejnou nemoc jako náš Stanislav Gross. Všechna čest, držel se!!
Nyní je jenom na lidstvu, jestli stačí poslechnout jeho poslední varování a do roku 2100!!! se vystěhovat ze Země, která se stane díky lidstvu neobyvatelnou. Já osobně si myslím, že to lidé nestihnou i kdyby měli delší lhůtu. Stejně by se to týkalo pouze pár jedinců. Je možné. že nyní v tom má již zcela jasno a my budeme zcela jistě tápat dál.

michalds

Byl to velký neznaboh, ale je mi to líto. Jeho knihu Stručnější historie času mám doma a snad se tím někdy prokoušu.

udrzbar707

Je mi ho dost líto. Nevzdával to navzdory tomu jak musel žít.

Nejvíc nechutno je mi z těch feministek a equalistů, co říkají, že je jim ukradenej, protože byl údajně sexista.

vas999

Mě je ho tedy líto moc. Vlastně jsem ani nevnímal, že je na živu, ale ono to není tak zvláštní, mockrát jsem ho neviděl, ani nevypadal zrovna moc krásně, chudák. Moc se mi líbí jeho knížky, máme jich doma asi pět a brzy k nim přibyde ještě jedna. Ale je to pravda, jeho čas se naplnil. Nikdo nemůže žít věčně. Koneckonců, jeho rýpance ve vědě pel času nepřekryje, tedy nepřekryje ani jeho samotného. Ve vědě bude žít navěky. A v srdcích příbuzných a známých rovněž.

Angi-Shy

přestože se o vědu tolik nezajímám, byl to jeden z nejlepších a nejinteligentněj­ších lidí, co znám. Naopak jsem se zajímala o jeho smysluplné citáty o atheismu a vyvracení existence boha. Cestu do vesmíru mu blbci měli zařídit dřív když vědí, jakou chorobou trpěl a jaký byl vůbec zázrak že se dožil tolika let.
Byl vzorem pro mnoho lidí a celkem lituji že jsem nemohla získat jeho podpis dokud byl čas

SoraZar

Byl to velký člověk. I přes svou vážnou nemoc celému lidstvu dokázal, že slovo ‚nejde‘ pro něj neexistuje. Myslím, že byl živoucím důkazem toho, že život je otázka vůle. Když člověk opravdu chce, dokáže to. Vezměte si, co všechno dokázal on. Svět vědy i lidstvo samotné je o hodně ochuzeno jeho odchodem, můžeme jen doufat, že po něm přijdou jiní a dovedou lidstvo zase o něco dál.

led

Vo veľa prípadoch ide, podobne ako u Stephena Hawkinga o silu vôle.
Ako príklad môžem spomenuť prípad pacientky, ktorej dávali 5 rokov života. Od tej doby prešlo už 40 rokov a je tu, živá. to nebol zázrak, ale aj tu zapracovala silná vôľa užiť a pracovať.