Je v tuto dobu vhodné sázení ov. stromků?

Soused se s tím lopotí od božího rána.Nepřijde mu to vniveč?

Nejlepší odpověď
anonym

Žiji v ovocnářské oblasti a tady všichni pěstitelé sází po sklizni. Sklizeň skončila nedávno, např. odrůdu Idaret česali letos už za sněhu, ale to byla vyjímka. Takže ano, ovocné stromky se sázejí i na podzim.

Další odpovědi
venkovan

Naopak – teď je to nejlepší. Jen je třeba pořádně prolít půdu aby si zemina sedla ke kořínkům a dnes se navíc mulčuje povrch jamky + okolí, aby půda rychle nepromrzla a nebo zas ve vegetaci rychle nevyschla.
Popravdě – kdy jindy, když ovocnářské školky vyvzedávají stromky až po opadu listí.
Minulý týden jsem viděl sázet ovocné dřeviny i v Praze. Jsou to prý staré odrůdy, nejsou sázeny pro plody, ale pro zachování určitých ovocných dřevin ve velkoměstě. Celkem tomu fandím – ovocné dřeviny jsou krásné, leckdy hezčí než některé dovezené dřeviny. Jenže většina z nás ovocné dřeviny vidí jen produkci, estetické hodnoty jen menší část populace.

huxa

nemělo by
Doplňuji:

  • nemělo by mu to přijít v niveč. V tuto dobu se normálně sadí ov. stromky

M.

Teď asi to ničemu vadit nebude, možná kdyby opět zavládly mrazíky a napadl sníh.

Drap

Pokud dobře proleje půdu vodou, tak je doba velmi vhodná.

anonym

Drape,právě že do díry naleje tak 1/4 kýble vody a to se mi zdá málo.

venkovan

1/4 kýble je dost i málo. Jamka by neměla být jamkou, ale jámou, alespoň přes půl metru širokou – lépe metr. Pokud jsou stromky vysoké okolo 1,5 m, tak doporučená dávka vody na zalití je skoro 20 litrů.