kiky

Je v tom logika?

Ahoj učím se němčinu a sem uplně na začátku minulou hodinu němčiny jsem chyběla tak nerozumím zajmenům:WO,WI­E,WOHERWAS,WO,WEL­CHER.Máme přidat tyto zajména do věty nepř:........­..wohnst du. A já nevím které tam mám dát :(((( pomoc prosím chci tomu rozumět.

Nejlepší odpověď
quentos

na tom není nic těžkého, stačí si „wohnst du“ správně přeložit. Wohnst je 2. osoba jednotného čísla slovesa wohnen – bydlet, tedy … bydlíš?
Jak tedy nejspíš bude znít daná otázka?
Pak už zbývá jen vybrat, které z nabízených zájmen znamená „kde“.