Avatar uživatele
Registrovaný

je v pořádku má mzda?

mám problém s hodinovou mzdou zda je to zprávně? tento měsíc jsme odpracovala 16 dni a každy den 12 hodin což je 184 hod po odečtění pul hod na oběd. a moje výplata činila 8333 kč chci tedy vědět jestli je to v pořádku ? nebo s tím mám něco dělat děkuji

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Sazba minimální mzdy je 50,60 Kč za hodinu. Tuto částku vynásobte počtem odpracovaných hodin a výsledek si zadejte do mzdové kalkulačky např. http://www.mesec.cz/… . Výsledek vám řekne minimální výši vaší mzdy a pak si úsudek udělejte sama.


Avatar uživatele
Zlatý

Sytý hladovému nevěří.
Nečekej nějaký soucit.


Znovu připomínám. Nejsem zarytý levičák, ale to co předváději naši kapitalisté se mně nelíbí . No nic, zase jsme si to tak zvolili, takže to bude asi v pořádku.
On nám Babiš ukáže. Už mu narostl hřebínek.
Doplňuji:
jpau. To snad nemyslíš vážně. Zaměstnáváním na černo se snad vystavuje postihu zaměstnavatel !


Avatar uživatele
Stříbrný

já odpracuji i 320 hodin a dostanu 15000 hrubého


Avatar uživatele

No - vzhledem k tomu, že my tady všichni známe podrobnosti vaší pracovní smlouvy a platového výměru je jasné, že vaše výplata za daný měsíc činila příliš mnoho.
___________
Ale vážně, pokud si s pracovní smlouvou a mzdovým výměrem neporadíte, navštivte pracovní úřad (se všemi doklady) a nechte si poradit, případně rovnou podejte na zaměstnavatele stížnost.


Avatar uživatele
Bronzový

Neuvádíš dostatek informací k tomu, aby bylo možné určit zda-li je Tvá mzda adekvátní nebo ne!

Se svým zaměstnavatelem jsi musel(a) uzavřít nějakou smlouvu, kde musí být podmínky Tvého ohodnocení jasně uvedené. Pokud tomu tak není, pak ti zaměstnavatel nemusí platit vůbec. V této pracovní smlouvě je uvedená buď hodinová mzda (tzn. vynásob 184 - soc. - zdravotní - daň = 8333, pokud ne, je někde chyba) nebo měsíční mzda (tzn. měsíční mzda - soc. - zdrav. - daň = 8333). Současně bys měla každý měsíc dostávat věc, které se říká výplatní páska, na které je vše přesně uvedeno, kolik jsi dostal(a) a kolik ti za jakou položku (viz závorky výše) kdo sebral. V případě že pracuješ bez řádně uzavřené pracovní smlouvy tak se vystavuješ riziku trestného činu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

pandina

a to jsi podnikatel nebo si někde zaměstnaný ? mě se to vážně nějak nezda v te práci jsem od 7 do 7 a pak tohle ? no je to divny

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.