Ester1231

Je v pořádku když nám firma (právnická osoba) podnájímá byt?

Jedná se o firmu, která má jednoho 100% jednatele, který převzal od majitele budovu a spravuje ji. Tudíž firma je ve smlouvě jako „nájemce“ a já jako „podnájemce“. Je to v pořádku? Kromě tedy asi nevýhod podnájemní smlouvy? Přináší to velká rizika?

Odpovědi
Pepa25

Postavení podnájemce je samozřejmě slabší než nájem přímo od majitele, např. z pohledu ukončení (pokud z nějakého skončí smlouva mezi majitelem a nájemcem, tak podnájmece končí taky). Jinak ta konstrukce samozřejmě možná je a je na vás, jestli takovou smlouvu podepíšete.

cukrar

Je to právně naprosto v pořádku. Takto to podnajímám jako správce nemovitostí desítkám nájemníkům.