marci1

Je v pohodě, označovat 73letou paní, seniorku, důchodkyni jako „stařenku“?

Myslím si, že je daleko „vhodnější“ jiné pojmenování. Média by měla být v tomto ohledu taktnější a ohleduplnější. V 73 letech bych rozhodně nechtěla být stařenkou! 🙂
https://tn.no­va.cz/clanek/mla­dik-mel-bezcitne-okrast-starenku-73-usvedcily-ho-kamery-video.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky to tak vnímám, vhodnější by bylo pojmenování seniorka. Já v těch letech nechci být stařec, chci být pořád JURA, i kdybych se belhal o erární holi. Až mi bude sto, tak si nechám narůst bílý plnovous a všichni mi mohou říkat „velebný kmete“.

Další odpovědi
led

Ja tomu hovorím starší človek, skôr narodený, aj keď oficiálne hodnotenie dieťa, mladý človek, stredný vek, staroba sú definované v závislosti na roku života.
ale poznám „štatisticky mladých“ ľudí, ktorí sa cítia starcami a naopak „definovaných starých ľudí“, ktorí sa cítia a konajú ako o niekoľko desaťročí mladší.
Nie som stará, aj keď dátum narodenia mám v minulom tisícročí, pretože starou sa necítim.
„Najlepšie“ to vyriešili na výstavách v Bratislavskej Inchebe. Jednoducho zrušili dôchodcov… predtým boli zľavy na vstupnom pre školákov, dôchodcov a ZŤP, v súčasnosti pre nich dôchodcovia nejestvujú.

Kryšpín

Buran s jakýmkoliv vzděláním řekne stařenka stařec, trochu slušný diplomat zapne část mozku a použije jiné oslovení.

Drap

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-kolika-letech-je-z-babicky-starenka