Zlatý

Je v pohodě, označovat 73letou paní, seniorku, důchodkyni jako "stařenku"?

Myslím si, že je daleko "vhodnější" jiné pojmenování. Média by měla být v tomto ohledu taktnější a ohleduplnější. V 73 letech bych rozhodně nechtěla být stařenkou! :-))
https://tn.nova.cz/…

Odpovědi:

Zlatý

Taky to tak vnímám, vhodnější by bylo pojmenování seniorka. Já v těch letech nechci být stařec, chci být pořád JURA, i kdybych se belhal o erární holi. Až mi bude sto, tak si nechám narůst bílý plnovous a všichni mi mohou říkat "velebný kmete".

Zlatý

Ja tomu hovorím starší človek, skôr narodený, aj keď oficiálne hodnotenie dieťa, mladý človek, stredný vek, staroba sú definované v závislosti na roku života.
ale poznám "štatisticky mladých" ľudí, ktorí sa cítia starcami a naopak "definovaných starých ľudí", ktorí sa cítia a konajú ako o niekoľko desaťročí mladší.
Nie som stará, aj keď dátum narodenia mám v minulom tisícročí, pretože starou sa necítim.
"Najlepšie" to vyriešili na výstavách v Bratislavskej Inchebe. Jednoducho zrušili dôchodcov... predtým boli zľavy na vstupnom pre školákov, dôchodcov a ZŤP, v súčasnosti pre nich dôchodcovia nejestvujú.

Bronzový

Buran s jakýmkoliv vzděláním řekne stařenka stařec, trochu slušný diplomat zapne část mozku a použije jiné oslovení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4959
Zlatý Drap 3088
Zlatý led 2181
Zlatý Kepler 1931
Zlatý marci1 1695
Zlatý ivzez 1396
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1255
Zlatý mosoj 968
Zlatý zjentek 823

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.