Rokio

Je v dnešní době společnost na tom tak intelektuálně vysoko, že i někteří retardi mají maturitu?

Ve středověku prostý člověk neuměl číst a psát a obvykle netrpěl slabomyslností. Dnes i d*bilové umějí většinou číst a psát. A jsou i lidé, co svojí poctivostí, pílí, silnou vůlí a tvrdou dřinou úspěšně zvládli mauritní zkoušku, i když jsou prostomyslní. Jedná se o pracovité hloupé žáky.

Podle mnohých jsem retardem a přitom jsem na OA nepodváděl při písemkách a nikoho jsem nepodplácel. Při maturitní zkoušce byla pětičlená komise, takže i kdyby mi dal učitel z mojí školy zadarmo jedničku, tak by mi to nepomohlo k úspěšnému složení zkoušky dospělosti.

Přeji vám jinak hodně zdaru a úspěšný start do nového pracovního týdne, který začne za několik hodin!

Nejlepší odpověď
Ametyst

To není známkou intelektuální vyspělosti společnosti. Naopak. Ministerstvo školství se rozhodlo udělat všem radost, hlavně sobě, a nastavilo laťˇku náročnosti natolik nízko, aby ji přeskočil každý. Což degraduje ty chytré a schopné, a znehodnocuje jejich snahu a píli. Protože je to staví na stejnou úroveň s těmi hlupáky, na které je soustředěna pozornost.

Další odpovědi
orwell

A bude hůř. Včera jsem zachytil v TV zprávu, že jsme na předpředposledním místě v počtu vysokoškoláků (asi v Evropě). Bylo tam uvedeno tuším číslo 27% z celkového počtu obyvatel státu. Za námi bylo už jen Rumunsko a ještě jeden stát, který si momentálně nevybavuji. Nejvíc procent (asi 53) mělo, pokud se nepletu, Irsko. Takže bude nutné s tím něco udělat, přece nezůstaneme pozadu. Posunutím pomyslné laťky náročnosti výš toho asi nedocílíme.

Doplnění:
Dávám sem dodatečně odkaz na zajímavou debatu z pořadu Tandem ČRo s doc. PhDr. Jaroslavem Koťou. Je to sice už staršího data (2.4.2013), ale přesto stojí za poslech. Trvá to něco málo přes půl hodiny a o úrovni školství se mluví od 22:35 záznamu – kdo si to chce zkrátit.
https://regio­ny.rozhlas.cz/phdr-jaroslav-kota-socialni-psycholog-a-vysokoskolsky-pedagog-7422911

cappuccino

Ja myslela, ze jsi autista, a ne retard?! Do te role se neustale pasujes sam a vyzadujes, abychom te posuzovali. My ale nejsme odbornici. Muzeme posuzovat pouze tvoje prispevky.
Vzdyt maturitu ti nikdo nebere!!
Myslim, ze 90% zdejsich uzivatelu ma maturitu, ale zadny se s tim nechlubi. Proc taky? O tom tenhle web neni.
Nemyslis si, ze toho jajinkovani uz bylo dost?

elkon

To hovoří o úrovni té školy. Nebo ta husa bylo hodně velká.

Drap

Bohužel, je to nakonec vidět i zde.

Dochy

Orwell: To že je v ČR méně VŠ vzdělaných lidí bych vyloženě jako zápor neviděl. Pokud se nemýlím, pak u nás chybějí dělnické profese. Jo, pokud by bylo více např. lékařů asi by to nevadilo, ale různých manažerů máme možná až příliš. Radši bych tu měl více inteligentních lidí, než lidí co dostali diplom na základě politické objednávky.

orwell

Dochy: Máš úplnou pravdu, samozřejmě je lepší mít pět kvalitních ing. než 10 nekvalitních. Jenže ve srovnání s okolními zeměmi budeme v nevýhodě, např. při ucházení se o prac. příležitosti našich lidí v zahraničí. Pak může být dána přednost zájemci z jiného státu na základě vyššího dosaženého vzdělání. Nevěřím tomu, že si budou vybírat jenom a pouze podle toho, co kdo umí. To by o tituly nebyl takový zájem (i mezi politiky), pokud by jejich vlastnictví bylo nepodstatné. Tohle rozebíral v jakési debatě před léty v ČRo jistý docent Koťa, o kterém jsem už zde se v minulosti zmiňoval. Pokud se mi podaří najít odkaz a bude ještě funkční, dám ho sem. Celkově to byla velmi zajímavá debata.

Dochy

Jo, titul je samozřejmě konkurenční výhoda… Pokud se stejnými schopnostmi se půjdou o práci ucházet dva, jeden s titulem a druhý bez titulu… Ale hodně často slyším něco ve smyslu: Měli jsme tu na pohovoru už takových inženýrů, ale…

Radši bych aby nás znali jako národ lidí, kteří něco dokážou než jako stát, který vydává tituly.

da ny

Na můj vkus, se Rokio, příliš dlouho ve sých otázkách zabýváš sám sebou.
Masíruješ tady své ego.
V dnešní době považuji absolvování ZŠ, SŠ s maturitou, za standard. U žen, téměř základní podmínku 😉
OA nikdy nebývala škola příliš náročná. Na soukromých odmaturovali vždy všichni (tu nás).
Byl to poslední, jistý, záchytný bod, pro ty, kteří se nedostali na jinou školu.
Důležité je, jak ses uplatnil v praxi, v zaměstnání a jaký finanční efekt (mzdu), Ti to přineslo.
Zda tě práce uspokojuje, případně těší, baví.
Uber na svém jájovství, bude ti fajn 😉

Rokio

da ny: OA, kam jsem chodil, je státní škola.