Rokio

Je účelné, aby schizofrenik, který oslepne a ohluchne, dál bral antipsychotika?

Pokud se tohle schizofrenikovi stane, tak už nemůže mít halucinace (alespoň ne zrakové s sluchové) a halucinace jsou projevem schizofrenie. Pokud je hluchý a slepý, tak je podle vás stále potřeba, aby bral psychofarmaka, a to konkrétně antipsychotika?

Nejlepší odpověď
Kepler

Schizofrenie není až tak o halucinacích, jako spíše o rozbití osobnosti. I když je schizofrenik slepý a hluchý, pořád je ve svém zajetí. Antipsychotika jsou jen legální drogy, co můžou úděl schizofrenikovi ulehčit.

Další odpovědi
Dochy

Proč myslíš že porucha zraku či sluchu vede automaticky k neexistenci halucinací? Navíc k dalším projevům patří bludy. Obávám se že tebou zmíněné zdravotní postižení nestačí jako lék na schizofrenii.

Edison

Záleží na příčině ochluchnutí a oslepnutí a na původu halucinací, ale taky bludů. Halucinace a bludy vytvářejí určité oblasti mozgu. Mnohdy ani ne zraková a sluchová centra. Blůudy už vůbec ne.

Dochy

myslím, že to „rozbití osobnosti“ je poněkud zavádějící a většina lidí si pak představí něco jako Dr Jekyll a pan Hyde což myslím není zrovna typický případ schizofrenie.

Rokio

Kepler: Antipsychotikum je droga? Je pak také drogou lék na spaní, který občas užívám?