michalds

Je tu někdo přesvědčený komunista?

Takový, který se neprekabátil?

Nejlepší odpověď
led

Politická práca sa môže prejavovať aj pri vkladaní príspevkov na túto stránku. Ale postaviť sa na pranier dnešnej honby na čarodejnice a z tribúny vyhlásiť pred davom sfanatizovaných, prepáčte, uvedomelých pokrokových ľudí slová: „Bol som a zostanem komunistom“ ako to urobil v Nevembri ´89 z tribúny pred plným námestím herec Leopold Haverl, nedokáže človek, ktorý nie je o svojom vyznaní presvedčený.
Zločiny vyplávajúce na povrch hriechov minulosti, zakryli to množstvo práce statočných a poctivých ľudí, našich rodičov, našich predkov a my akoby sme sa zrodili z ničoho rovno do súčasnej krvavej, podvodmi a zločinmi ovinutej súčasnosti, my jediní, čo máme pravdu a česť, my budovatelia moderného kapitalizmu založeného na úspechoch mnohých v rukách jednotlivcov.

PS.
to sa mi rýpe a provokuje, keď stojím nad svojim! otvoreným hrobom a všetci mi môžu… a je mi to šumafuk… nebojte sa ešte nie, nechystám sa, pôjdem až príde Kráľovstvo nebeské, plné šťastných a rozosmiatych tvárí…

Pamätajte klasickú poučku čo prežila tisícročia od praveku až do dnes:
„Podceňovaním, zaznávaním, zhadzovaním, znižovaním kvality svojho nepriateľa, znehodnocujeme samych seba. To je najkratšia cesta k vlastnému neúspechu. Šťastie patrí pripraveným.“

Další odpovědi
zjentek

Dva tací zde jsou, tak snad odpoví a přiznají barvu!!! ;) ;D ;D

autacek

Jo, včera byl o nich dokonce článek. https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/politika/mla­de-tvare-kscm-zazily-socialismus-jen-ve-skolce-padesata-l/r~616506367­e8511e89d62ac1f6b220e­e8/
Ke starým zločinům se nehlásí a než aby makaly, hlásí se k ideám komunismu a ještě jsou za to společností tučně placeny. Aby to bylo gendrově vyváženo, u mužů by mě to ani nepřekvapilo, ale když vidím tydlety slepice, je mi zle.

led

zjentek, neverím, že vyvesia červené trenýrky. Dnes sa nosí iná farba a iný strih.

led

autacek, vaše slová o rovnosti pohlaví, o prirovnaní žien k slepiciam ma prinútila ozvať sa.

zjentek

Led, sice není jasné, jestli zde slepice urážíte, či naopak vyzdvihujete, ale donutila jste mne ozvat se.

Slepice jsou nad všechna očekávání a k velikému překvapení VŠECH s největší pravděpodobností abnormálně inteligentními tvory a mohly by se klidně cítit také dotčeny, kdybyste měla v plánu je nějak ponižovat.

led

S dôverou a vašim vysvetlením sa obráťte o vysvetlenie rovnítka medzi ženu a slepici na autaceka. On to tak určite nemyslel a použil ľudové prirovnanie dehonestujúce slepačiu inteligenciu.

michalds

led – a vy jste přesvědčená komunistka?

led

1 – Moje svedomie je čisté, pokiaľ ide o členstvo v KS, musela by som o tom niečo vedieť, ale neviem. Na rozdiel od tých, čo v Novembri´89 demonštračne na námestiach zahadzovali, pálili a inak znehodnocovali svoju príslušnosť ku KS, som nemala, čo zahadzovať. Mala som zákazy pred Novembrom a mala som za to isté, zákazy aj po Novembri. Prvý a posledný raz sa k tejto otázke vyjadrujem.
2 – Najprv si ujasnite, kto, alebo čo je komunista a kto, alebo je ten, kto používal toto oslovenie a využíval, dnes už asi nie, moc komunistickej strany pre svoje výhody.
3 – Už starí filozofi, vojvodcovia, hlásali, „neponižuj svojho nepriateľa planými rečami, znižuješ tým svoje víťazstvo“
4 – Vážim si ľudí, ktorí dokážu stáť za svojim slovom, ako napríklad herec Leopold Haverl, ktorý bol komunistom až do svojej smrti, z presvedčenia a nie zo zištnosti, už som tu jeho vystúpenie na námestí v Novembri´89 viackrát spomínala.
5 – Tí druhí, čo v časoch socializmu sa skrývali za červenú knižku, mnohí to robia aj dnes, akurát zmenili farbu na obale. Vo svojom vnútri boli a sú v prvom rade stále ziskuchtivci vo svoj prospech, v druhom rade vo svoj prospech, v treťom rade najbližšia rodina. Nezabudla som niekoho? Nie, verejnosť, občania sú len kozmetický doplnok, bižutéria na vonkajšom vzhľade.

6 – K otázke „Myslíte, že potrefená husa nejvíc kejhá?“ ano, ale u ľudská hus/gunár to robia preto, aby odvrátili pozornosť od seba. Aj na tejto stránke.
Pozrite si trochu históriu, dejepis, nič nového neobjavíte, len je to inak formulované. Od čias Parížskej Komúny až dodnes neustále prebieha zápas dvoch protichodných spoločenskopo­litických zriadení. Ten boj bude prebiehať možno ešte niekoľko generácií. Tu nejde o Američana, Rusa, Nemca, Čecha, Slováka… v tomto boji ide o miesto človeka v ľudskej spoločnosti.
Kľudne sa postavím pred kríž, ako svojho času Kristus, na ohnivú hranicu ako Ján Hus, pravdu a pokrok nemožno zničiť, nemožno zastaviť.
7 – „vy jste přesvědčená komunistka?“ nie, mám možno príliš veľa skúsenosti s rôznymi politicko-ekonimicko – spoločenskými zriadeniami v histórii človeka, spoločnosti, aj dneška, bez ohľadu na svetadiel, aby som videla, že ani jeden zo súčasných smerov nie je ten, podľa môjho názoru, správny.

michalds

Díky za upřímnou odpověď.

led

Je ľahké vystupovať na verejnosti s maskou na tvári, ale skúste dať dole masku a odhaliť svoju tvár v rozvášnenom dave, potom pochopíte aj odvahu „Hafiho“.

michalds

Hafiho neznam. Myslel jsem, ze to byl preklep a myslela jste Havla :D

led

Haverl bol známy ako Hafi.

autacek

Myslíte, že potrefená husa nejvíc kejhá? Ať již zůstaneme v té ornitologické terminologii 😁