Eglantine

Je tu někdo, kdo maturoval z němčiny?

Pokud ano, jak na to vzpomínáte? Co jste si třeba vytáhli za téma?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano za 4. Téma mluvnická otázka infinitivy a písemnou
si už nepamatuju. Bylo to rychlé. Vylítla jsem hned ☹

Vzpomínky nic moc. Němčinu na nic nepotřebuji.
Učila jsem se později Angličtinu a slovíčka se mi
hodně pletla.
Home – domů
Zuhause – domů

Další odpovědi
Lamalam

Ja. Mein Thema: Thüringer – Natur, Wandern und Geschichte.

ivzez

Témata už si nepamatuju → ani písemné práce (my jsme ještě psali
slohovou práci, měli jsme na ni tuším čtyři hodiny) ani u ústní zkoušky.

Němčina pro mne byla nejsnazší. Maturitní témata jsem si zpracovala
sama, nechala si je zkontrolovat a k maturitě už jsem se nemusela učit,
stačilo si témata znovu pročíst.
_____

V posledních letech sleduji maturitní testy → z němčiny každý rok,
češtinu každý druhý, občas se podívám na angličtinu a matematiku.

Současné maturitní testy mi přijdou o hodně lehčí než někdejší písemné práce.
O tom svědčí i to, že obstojím v testu z angličtiny, přestože anglicky neumím…
________________

K odpovědi Briketky:
Domů → nach Hause
Doma → zu Hause
Domov → das Zuhause

ivzez

K náročnosti zkoušek:
Když jsem po letech skládala z němčiny státnici, potřebovala jsem
k úspěšnému složení zkoušky méně než dříve k maturitě.