Frogman

Je trestné si pojmenovat svoji wi-fi, jak já chci?

Co třeba takhle: https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/mobil/402886-vtipek-se-zmenil-v-drama-letadlo-kvuli-obycejnemu-mobilu-malem-neodletelo.html Hrozilo za to něco tomu vtipálkovi?

Nejlepší odpověď
Arne1

to se snad v tom článku píše, nebo ne?

Další odpovědi
nyjono

Pojmenovat můžeš.
Problém byl, když neuposlechl výzvu a situace se místo vyřešení a uklidnění vyhrotila.

Frogman

Arne1: „Pasažér, který svůj hotspot takto nevhodně pojmenoval, měl vcelku štěstí, že nebyl dopaden. Přinejmenším by po něm aerolinky mohly požadovat úhradu nákladů spojených se zpožděním letu. A samozřejmě by mohl být nucen k proplacení propadlých letenek cestujících, kteří se rozhodli vystoupit.“

Ten odstavec je o tom, co by se stalo, pokud by ho chytili, ne o to tom, jestli je to trestné, či nikoli. Žiju přece ve (skoro) svobodné zemi, takže bych si tu wi-fi takhle klidně mohl taky pojmenovat a problém by už byl někoho jiného, kdo by kolem toho dělal paniku, ne?