Avatar uživatele
Rokio

Je trestné, pokud se přiznám k trestnému činu, který jsem neprovedl?

A co kdyby mě někdo obvinil z protiprávního jednání a já bych se přiznal, protože bych nechtěl způsobovat problémy. Přitom bych nic neudělal.

Mohli by mě za to zavřít?

Kromě trestu za daný trestný čin bych mohl obdržet ještě další za křivé přiznání?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 503 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
petrph

Pokud tě to uklidní, tak jak to popisuješ v poslední větě, k tomu dojít nemůže.
Když se k něčemu přiznáš, že jsi to udělal, tak je to podle policie přiznání, více to vyšetřovat nemusí. Státní zástupce na tebe napíše žalobu, a jdeš před soud.
U soudu, pokud soud uzná tvoje přiznání za dostačující tak tě odsoudí – a pošle tě – tedy za ten přiznaný trestný čin do vězení. Jen tedy doplňuji, že ti soud ani to tvoje přiznání věřit nemusí – pokud má jiné důkazy a výpovědi, které jsou s tím v rozporu. Ale nedá se na to spoléhat, pokud se přiznáš, tak můžeš skončit ve vězení.
Ale – přímo za tu křivou výpověď, , tě soud potrestat nemůže – protože, pokud už jsi obviněný a žalovaný tak je tvoje právo ze zákona, i lhát. Jediné co nesmíš udělat, obvinit přitom nějakou jinou osobu, to už je křivé obvinění, a to už trestné je.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
michalds

Nerozumím větě „já bych se přiznal, protože bych nechtěl způsobovat problémy.“

Přece pokud se jedná o objektivní vyšetřování, tak tam je cílem zjistit skutečnou pravdu a potrestat skutečného viníka. Čili pokud jsi Ty nic neudělal a tvrdil bys, že jsi nevinen, tak problémy neděláš. Pouze říkáš pravdu.
Pokud mají vyšetřovatelé (policie) smysl pro spravedlnost, tak se na Tebe ani nemohou zlobit, když říkáš pravdu.

Samozřejmě, i v dnešní době může být policie předpojatá :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Mohlo by to být maření vyšetřování. Možná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Typické pro tvé myšlení. Není co dodat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=k%C5%99iv%C3%A9+p%C­5%99izn%C3%A1n%C3%­AD&oq=k%C5%99iv%C3%A9+p%­C5%99izn%C3%A1n%C3%­AD&aqs=chrome­..69i57j33i16­0l2.4910j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Elkon, aby ses neugúglil xmrti (nebo kde na ta moudra chodíš).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek