Comanch

Je trestné odtáhnout někomu auto?

Už pár dní mi někdo parkuje na mém parkovacím místě, které si pronajímám spolu s kanceláří od soukromého vlastníka. Vlastník parkovacího místa situaci nijak neřeší. Je trestné, pokud bych dotyčnému nechal odtáhnout auto o pár metrů dál?

Nejlepší odpověď
gecco

Máš-li v nájemní smlouvě definováno i parkovací místo, zavolej policajty (MP, PČR) a nech je

  • situaci zdokumentovat
  • auto odtáhnout

Jinak to řeš s vlastníkem – třeba snížením nájemného (to by jej mohlo zajímat)…
😉

Další odpovědi
Drap

Doporučuji řešit za pomoci policie a odtahové služby. Odtažení cizího auta, třeba en o pár metrů, může ve finále vyjít hodně draho.

Mravenec

Pakli-že je možné prokázat, že místo je tvé či vlastníka, zavolej MP. PČR se s tím moc zabývat nebude, navíc by byli otrávení že musí řešit takové piplačky.

cukrar

Policie nebude řešit nájemní vztah na soukromém pozemku.

Pokud Vám někdo prokáže, že s cizím vozidlem manipulujete, popřípadě užíváte a podobně..
Záleží na tom, kdo proti Vám povede „žalobu“

klumprt

Trestný čin to nebude. Nanejvýš přestupek proti občanskému soužití.

Ka-Si

Nevím, jestli trestný čin, ale rozhodně by se to s policajty řešilo.