Rudík 12

Je trestné, když si učitel chatuje se studentem?

Pokud si učitel bude pouze psát se svým žákem např. přes Messenger, může za to být trestně stíhán, i když to nebude sexuální ani nevhodné? Popř. jaký zákon to upravuje?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Není to trestné a neupravuje to žádný zákon, pouze mohou být pravidla komunikace nastavena ve školním řádu nebo zvyklostech školy.

Další odpovědi
Disraeli

Pokud se tam neodehárává přímo nic nezákonného, tak ne, proč by mělo. Spousta žáků si s učitelem dopisuje přes facebook a sociální sítě. Spousta žáků (i bývalcýh) též udržuje s některým učitelem přátelský vztah, občas se sejdou, pokecají…
Taky pokdu to nebude nijak porušovat pravdila té školy, pokud nebude tomu žákovi nadržovat, nebo mu prozrazovat něco, co by vyloženě neměl (nějaký postup, na co přesně se má připravit, poskytnout mu seznam odpovědí do testu, prozradit něco z učitelského kolektivu… nějaké peprnosti a podobně).

anonym

S učitelem na VŠ používáme jedině messenger a domlouváme se tam na termínech apod.

Disraeli

Týká se to samozřejmě i pomlouvání jiných žáků atd.