Avatar uživatele
anonym

Je trestná polonahá fotka?

Bez uvážení jsem poslal polonahou fotku bývalky jejím ctitelům. Mohl jsem jim poslat normální společnou fotku, ale docvaklo mi to pozdě.

Je to fotka, kde jsem s ní (oblečenej) a ona má jen podprsenku, je to nějak trestný? Kdyby to chtěla řešit? Je to fotka z léta z bytu.

Klaproth: I když je v podprsence? Nic nahého tam vidět není. To je, jako bych někoho vyfotil v plavkách.

Edit: je mezi námi věkový rozdíl, je o 29 let starší, mně teď je 28.

Zajímavá 0 před 2277 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Pokud se dotyčná bude tvým jednáním cítit uražená nebo bude vystavena posměchu, dalo by se použít písmeno a, odstavec 1, paragraf 49 zákona 200/1990 Sb. Tam je pokuta do 5000 Kč.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ničeho se neboj. Zachoval ses čestně jako skutečný gentleman, jsi správný chlap. Takhle se s bývalkami má jednat!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Zcela jistě je to zásah do jejich osobnostních práv a poškozená se tak může bránit různými způsoby … třeba i v občanskoprávní chtít milion (nebo i sto) jako náhradu nemajetkové újmy. Co na to soud je druhá strana věci. V každém případě by to mohl být i přestupek proti občasnému soužití jak píše Klamproth. Tedy skoro, protože ten zákon 200/1990 Sb. už nám jaksi neplatí. Nově to bude spíše §7 odst. 1 a) zákona 251/2016 Sb. Zákon o některých přestupcích, ale to je samozřejmě detail. Prostě příště to chce tu malou, kulatou věc co máš nahoře používat i na jiné věci než jen aby ti nepršelo do krku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano trestné to je a ona má právo na odškodnění i kdyby byla oblečená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak ctitelé už nejspíš mají její tělo pěkně „probrané“, takže netuším, k čemu jim měla bejt dobrá ta fotka. Jen jsi jí tím nahnal vodu na mlýn, aby měla „navrch“, takže ANO, ONA tě teď za to bude po všech směrech a ve všech možnejch ohledech TRESTAT, dokud nedosáhne „ženské pravdy“. A žena ji má vždy, takže se honemrychle někam ukliď!
A NE, nic extra rozdílnýho, co by nedokázala dělat i se svými ctiteli, jste spolu fyzicky nikdy nedělali. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Požádat nájemce Hradu o milost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne, polonahá fotka trestná není, pokud jste ji vyfotil se souhlaserm dotyčné osoby.

Ovšem její zasílání (ani kdyby byla kompletně oblečena
nebo na společné fotce) už v pořádku není.
Porušení občanského soužití, neoprávněný zásah do soukromí, …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek