Pepík A.

Je třeba s novým autem kupovat i nové zimní pneumatiky?

Měním fabii combi II za fabii combi III. Prodejce mi tvrdí,že zimní kola ze starého auta na to nové dát nemůžu. Ne že by to vadilo při jízdě, ale kvůli policii popř. pojišťovně při nehodě. Zároveň mi okamžitě nabídl, že by ode mě ty stará kola koupil, což mi připadá přinejmenším podezřelé.

Kola jezdila 4 sezóny, ale v zimě skoro nejezdím, takže nejsou vůbec sjetá. Jsou to kola Semperit Speed-Grip 185/55 R 15 86 H XL.

Když jsem se díval na internet, tak na tu fabii trojku se prodavaji kola se stejným rozměrem, tak nevím.
V autech se absolutně nevyznám, nové kupuju jen proto, že to do mě napálil blbec na motorce. Jinak mi to nic neříká.To staré auto jsem zdědil, takže tak.

Leda že by neseděl ten plech.....nevím.
Typy kol které lze použít jsou v TP, ale ten já ještě nemám,auto je teprve ve výrobě.
Poradí někdo? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Prodejce má pravděpodobně pravdu na rozdíl od zdejších uživatelů.

Fabie se vyrábí ve třech provedeních :

Active pneu 175/70 R14
Style pneu 185/60 R15
Ambition pneu 185/60 R15

Nepíšeš jaký typ jsi si objednal, nicméně ani jeden rozměr nesouhlasí s tvým.
Takže ještě počkat na ten TP.

V případě nesouladu povolených rozměrů je prodej stávajících pneu nejvýhodnější. Pokud pneu nejsou starší jak 10 let neměj obavy.

Další odpovědi
honza19hk

pokud vše sedí (tudíž rozměry a typ) a gumy nejsou sjeté tak nevidim důvod proč kupovat nový gumy.

Lamalam

Prodejce tě balamutí. Pokud kolo vyhovuje rozměrem a provedením, tak ho můžeš použít i ze starého auta. Ale já bych si tam 4 roky staré zimní gumy nedala.

gecco

Ještě nemáš TP – takže by ti prodejce měl být schopen říct, jaké rozměry kol a pneu můžeš na tom novém autě použít – a ty si jen doma zkontroluješ, jestli tvá stávající kola některému z rozměrů odpovídají a nebo ne…
😉
_____________­____________
Jak píše Barbakan – mnozí prodejci se chovají spíše podle hesla ´zákazníku otřes se´…
😉
Znám dva takové příklady z nedávné minulosti – a vím, že k těmto prodejcům už nepůjdu – koneckonců, nemusím – prodejců aut je mnohem více, než je ´nutné´…
😉

anonym

Asi se někdo nedrží hesla: náš zákazník, náš pán.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Predpokladam (nemam overeno, ale na 99,5%) že pokud máš stejné auto pouze v novějším provedení, pak staré pneu budou pasovat a vyhovovat. Co mně napadá… možná pokud nové auto je v silnější motorizaci, měl bys mít pneu s vyšším rychlostním indexem (zkontroluj dle typu vozu, nebo dle TP až ho budeš mít)

mosoj

Máš dojem že s Fabií bude jezdit rychleji než 190 km /hod.
Běžný index rychlosti je „T“.
To také již upozorni na index nosnosti. Třeba někdo bude vědět o co jde. Teda majitelé užitkových vozů , dodávek a SUV by měli.

cochee

index nosnosti je max zatížení gumy, tj. u běžného osobáku se čtyřmi koly jedna čtvrtina celkové max. hmotnosti auta vč. cestujících a nákladu. U osobáku je celkem málo pravděpodobné, že by nová guma indexem nevyhovovala – to se musí posledovat až u SUVéček a dodávek

gecco

Mosoji – k vaší odpovědi – není až tak důležité, s jakým rozměrem ráfků a pneu se ta která výbava prodává – podstatný je údaj (v TP) o aleternativních rozměrech…
Teď jsem se koukal a pro jedno auto mám v TP povoleno 5 rozměrů (různých), pro druhé 4 a pro třetí opět 5…
🙂
Takže to, co píšete je sice možné, ale nikoli jisté (a ani pravděpodobné)…

mosoj

Milý pane vševědoucí. Jistě jste si všiml, že píši že je třeba počkat na ten TP.