je třeba písemný souhlas rodičů při cestě vnučky za hranice s prarodiči?

Jedeme i s vnučkou do Řecka, už má pas, je nutný ještě nějaký písemný ověřený souhlas otce nebo matky – rodiče jsou rozvedení?

Nejlepší odpověď
petka

Souhlas zákonných zástupců dítěte s vycestováním v případě, že cestuje s jinou osobou (nejčastěji s prarodiči), není vyžadován. Kompetentním ve výkladu zákona o cestovních dokladech je Ministerstvo vnitra ČR.

Zastupitelský úřad v Athénách nemá žádné informace o tom, že by v případě výše uvedeného postupu při cestování dětí do Řecka s jinou osobou než s rodiči došlo k problémům, resp. byl vyžadován souhlas zákonného zástupce dítěte s jeho vycestováním.

Takže nepotřebujete souhlas!Podrobněji na odkazu!

Zdroj: www.mzv.cz/at­hens/cz/viza_a_kon­zularni_infor­mace/cestovani_de­ti_do_recka_bez_do­provodu.html

Další odpovědi
makyna

ano měl by být

Krugerka

ano

Fridolinek

Není. Moje babička vzala do Řecka bratránka, který není plnoletý. Letos tam byli už podruhé a nikdy žádný písemný souhlas nepotřebovali. Pokud vím, řešilo se tohle téma loni nebo předloni, ale týkalo se Chorvatska ne Řecka…

Dandi

Vzhledem k tomu, že má dítě vlastní pas, tak potřeba není. Chvíli byl zmatek s cestováním do Chorvatska, ale v případě Řecka je vše v naprostém pořádku.