Tomáš Vavro

Je treba na cestu do Chorvátska STK aj na nové auto?

Mám pol roka staré osobné auto. Známa mi tvrdila, že musí ísť na STK, ak ide do Chorvátska. Je to pravda? Ocením skúsenosti motoristov.

Nejlepší odpověď
kodl67

Musíš mít platnou STK u nás.Pak je jedno jestli jedeš do Chorvatska nebo do Monaka.Rozdílná může být povinná výbava v tom kterém státě.To si popř.doplń.

Další odpovědi
Arne1

Nesmysl. V zahraničí ti naši STK nikdo kontrolovat nebude. Něco jiného by ale bylo, kdybys tam měl nějaké neschválené úpravy, nebo vozidlo z jiných důvodů nesplňovalo podmínky pro provoz.
Než se ptát známé, zkus třebas www.mzv.cz

cukrar

Máte půl roku nové auto a to nemusí jít na 4 roky na STK.
Takže i do Chorvatska s novým autem bez TK.