tomvot99

Je toto začátek poruchy osobnosti?

Dobrý den,
u jedné z mých blízkých osob, se kterou jsem dnes byl, jsem začal pozorovat divné chování. Vše bylo normální, ale pak najednou nastal „záchvat perfekcionismu“ (dva objekty, které měl dotyčný před sebou, začal urovnávat do stejné roviny a směru. S údivem jsem mu začal opakovaně narušovat uspořádání objektů. Vždy se ale naštval a začal znova. Asi po třech pokusech mu za účelem testování narušovat uspořádání, mě k tomu nechtěl ani pustit) a poté i „svalová křeč“ (Dotkl jsem se ruky dotyčného a měl jí v křeči. Když něco držel, svíral to drtivou silou.). Když jsem se ho ptal, nic zvláštního mu nepřišlo a nepozoroval na sobě žádné neobvyklé věci a vše mu přišlo normální a vpořádku. Všiml si toho, až když jsem mu to názorně ukázal na jeho ztuhlé ruce… Nic ale neustoupilo a pokračovalo to dál.
Také mi připadal nesoustředěný, nervozní a neklidný. Podle něj – všechno v pohodě. Nikdy dřív jsem u něj nic takového nepozoroval. Alespoň ne, v takovém extrémním stylu.
Co se to děje? Je to možný začátek nějaké poruchy?
… Co se týče ztuhlosti rukou a nesoustředěnosti, tak nesoustředěnost je u něj častým problémem, který ale on přehlíží a ztuhlost bývá minimální, ale nikdy taková jako teď.

Doplňuji : ta křeč nemá nic společného s perfekcionismem. Ta probíhala už i předtím a potom.

Nejlepší odpověď
gecco

No – rozhodně by měl navštívit lékaře…
😉
Akorát jej o tom musíš přesvědčit.

Další odpovědi
zzzlatokopka

No nevím, já když něco uklidím, a někdo to rozháže, tak mám taky křeč v ruce, abych mu nerozmlátila ciferník. Možná se jen držel, aby ti po opakovaném rozházení, nenarovnal fasádu:-D

Dnes se za poruchu osobnosti považuje ledacos, podle toho jich i já mám docela dost:-D No jo no, i ty doktory musí někdo živit:-D

Křeč může být i nedostatkem hořčíku, stres je pak podporuje. Je to tzv. latentní tetanie. S poruchou osobnosti to nemá nic společného.

Muffino

Tohle fakt spíš na lékaře, který to člověka musí vidět, nevíme ani kolik mu je let atd. (může to být cokoliv, stres spojený s únavou, stáří, co já vím)

ReHu

Stává se popisované chování opakovaně? Nebo to bylo jen jednou?
Má dotyčný nějaké starosti? Nad rámec normálu.

Luxx

nechci nikoho urazit, ale nefetuje dotyčný?
lidi většinou fetujou tajně, ale na jejich chování je to znát i veřejně…