Kepler

Je tohle kupčení s lidským zdravím?

Svět má už 50 let lék účinný proti covid 19 (isoprinosin), navíc levný a rychle působící. Přesto by se vlastně neměl používat, ale čeští lékaři jej i tak předepisují. Proč se nepoužívá masově? Protože je „obchodně nezajímavý“. Farmaceuti by si tak nenamastili kapsy. Nebo máte jiný názor?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jistý vakcinolog Beran na lék poukázal v nejvyšších patrech politiky, babiš se jeho „odborného“ názoru HNED chytil jako rybka na udičku a OKAMŽITĚ předstínil vlastní scénář, podle něhož by se lék mohl začít testovat na covidních pacientech v českých nemocnicích. Tuto svou ideu nazval studií, která označí isoprinosine za lék účinný na covid. A teprve zde se mně věc jeví jako kupčení s lidským zdravím!

Další odpovědi
Pepa25

Jste si jistý, že naopak toto vyjádření nemá „namastit kapsy farmaceutům“ (konkrétně výrobci isoprinosinu, který logicky také není zadarmo)?

paul1

O isoprinosinu jsem někde něco četl, domnívám se, že by měly proběhnout nějaké zkoušky. Mně by se moc líbil lék, který by působil preventivně a byl např. ve formě prášku
nanesen na roušku.

aliendrone

Striktně – jednak nejsem odborník, druhak o tom čtu poprvé, tudíž nemohu poisloužit relevantním výkladem.
Ale…
Životní zkušenost mne naučila, že téměř BEZ VYJÍMKY pokud je možné nějaké svinsvo, tak to svinstvo také reálně JE! NA 99%, jakkoliv se nikdy nic neprokáže, nenajde se dost důkazů, znáš to. :(

Pepa25

Prof. MUDr. Jiří Beran je jistě odborník, ale nejsem si jistý, zda se ZNOVU nemýlí, namátkou jeho minulá vyjádření pro tisk:
10.5.2020: S koronavirem se setkalo přes milion Čechů, nemají příznaky,
18.8.2020: Nepřehánějme opatření, covid zabíjí méně než chřipka

aliendrone

Pepa25>>> S koronavirem jsem se SETKAL (byly u mne detekovány protilátky) a nějak jsem si zapomněl všimnout, že jsem tak smrtelně nemocný. Bezpříznakové onemocnění JE BĚŽNÉ (dokonce prý i mnohem ČASTĚJŠÍ, hlavně u mladých), je toho plný internet. (kdybys mi nevěřil) ;) :D :D
Chřipka 1500 úmrtí/rok (dle SZÚ). Covid 487/půl roku.
Statistiky (zvláště ty ůoficiální"!) je třeba brát s rezervou, důkladně popřemýšet co přesně a jak je jimi prezentováno (podmínky).

Pepa25

aliendrone: oficiální testy promořenosti měly výsledky v jednotkách procent

aliendrone

Pepa25>>> Hmm, než se k tomu vyjádřím, rád bych znal metodiku testování a vyhodnocení výsledků. Zvláště těch „oficiálních“. ;) :)

Kepler

Zjentek: zpřístupnit lék za babku, který už vlastně klinicky otestován už byl (hlavně co do vedlejších účinků), nazýváš kupčením? Otestování na covid by přinesl jen zlomek nákladů oproti zcela novým a drahým lékům.

zjentek

Podávat tento lék kovidoidním pacientům ve špitálech, TO nazývám kupčením se zdravím.