Avatar uživatele
Kepler

Je tohle kupčení s lidským zdravím?

Svět má už 50 let lék účinný proti covid 19 (isoprinosin), navíc levný a rychle působící. Přesto by se vlastně neměl používat, ale čeští lékaři jej i tak předepisují. Proč se nepoužívá masově? Protože je „obchodně nezajímavý“. Farmaceuti by si tak nenamastili kapsy. Nebo máte jiný názor?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1417 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Jistý vakcinolog Beran na lék poukázal v nejvyšších patrech politiky, babiš se jeho „odborného“ názoru HNED chytil jako rybka na udičku a OKAMŽITĚ předstínil vlastní scénář, podle něhož by se lék mohl začít testovat na covidních pacientech v českých nemocnicích. Tuto svou ideu nazval studií, která označí isoprinosine za lék účinný na covid. A teprve zde se mně věc jeví jako kupčení s lidským zdravím!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Jste si jistý, že naopak toto vyjádření nemá „namastit kapsy farmaceutům“ (konkrétně výrobci isoprinosinu, který logicky také není zadarmo)?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

O isoprinosinu jsem někde něco četl, domnívám se, že by měly proběhnout nějaké zkoušky. Mně by se moc líbil lék, který by působil preventivně a byl např. ve formě prášku
nanesen na roušku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Striktně – jednak nejsem odborník, druhak o tom čtu poprvé, tudíž nemohu poisloužit relevantním výkladem.
Ale…
Životní zkušenost mne naučila, že téměř BEZ VYJÍMKY pokud je možné nějaké svinsvo, tak to svinstvo také reálně JE! NA 99%, jakkoliv se nikdy nic neprokáže, nenajde se dost důkazů, znáš to. :(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Prof. MUDr. Jiří Beran je jistě odborník, ale nejsem si jistý, zda se ZNOVU nemýlí, namátkou jeho minulá vyjádření pro tisk:
10.5.2020: S koronavirem se setkalo přes milion Čechů, nemají příznaky,
18.8.2020: Nepřehánějme opatření, covid zabíjí méně než chřipka

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> S koronavirem jsem se SETKAL (byly u mne detekovány protilátky) a nějak jsem si zapomněl všimnout, že jsem tak smrtelně nemocný. Bezpříznakové onemocnění JE BĚŽNÉ (dokonce prý i mnohem ČASTĚJŠÍ, hlavně u mladých), je toho plný internet. (kdybys mi nevěřil) ;) :D :D
Chřipka 1500 úmrtí/rok (dle SZÚ). Covid 487/půl roku.
Statistiky (zvláště ty ůoficiální"!) je třeba brát s rezervou, důkladně popřemýšet co přesně a jak je jimi prezentováno (podmínky).

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

aliendrone: oficiální testy promořenosti měly výsledky v jednotkách procent

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> Hmm, než se k tomu vyjádřím, rád bych znal metodiku testování a vyhodnocení výsledků. Zvláště těch „oficiálních“. ;) :)

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Zjentek: zpřístupnit lék za babku, který už vlastně klinicky otestován už byl (hlavně co do vedlejších účinků), nazýváš kupčením? Otestování na covid by přinesl jen zlomek nákladů oproti zcela novým a drahým lékům.

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Podávat tento lék kovidoidním pacientům ve špitálech, TO nazývám kupčením se zdravím.

před 1417 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek