Hela123

Je tohle azbest? Děkuji

Chtěla bych vědět zda jsou tyto desky s azbestem dost se to rozpadá a práší se tak nevíme ..děkuji

Nejlepší odpověď
elkon

Z takové fotky se to nedá přesně určit, ale i kdyby to byl azbest, tak se nemusíte bát. Dělá se kolem toho zbytečný humbuk. Azbest může škodit při dlouhodobém vdechování prachu, při jeho opracování. Pokud někde leží, tak žádné nebezpečí nehrozí. Mnoho let je součástí eternitových střech, nebo byl součástí bloků, používaných ke stavbě montovaných domků a skladů. Kdyby nebyl rozpoután ekologickými cvoky humbuk, nic by se nedělo.

Další odpovědi
Hlada

Ne. Jestli se to rozpadá a práší to, tak to bude sádrokarton nebo nějaký druh papírových desek. Azbest se používal do materiálů, které by se venku nerozpadly. Klidně to vyhoďte na skládku stejně, jako by to udělala specializovaná firma na likvidaci nebezpečného odpadu. Nepodléhejte fámám o nebezpečí azbestu. Kromě dlouhodobého vdechování prachu při obrábění z něj žádné nebezpečí nehrozí.

Savier

Ano. Zavolejte specializovanou firmu a nezahrávejte si se zdravím. Hezký den.