Avatar uživatele
Angi-Shy

Je to zub moudrosti, zubni kamen nebo neco jineho?

Za poslednim zubem mam uz nekolik mesicu odhrnutou cast dasne a podtim je bila tvrda cast, to cele spolecne s poslednim zubem me boli. Nevi nekdo co by to mohlo byt? Mam naprosto tupou zubarku co nenajde ani kaz dokud se zub nerozpadne, tak i rada tady bude lepsi nez jit za zubarkou co rekne tam nic neni :/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 2468 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Podle fotky mi to připadá, že na té straně čelisti máš venku jen sedm zubů, zub moudrosti je až osmý v pořadí a možná se ti právě klube.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Podle mě je to jednoznačně zub moudrosti – mám ho na pravé straně taky takhle,jednou za čas se „probudí“,že teda doroste,pak to bolí tak,že myslím,že jsou nejmín tři v řadě. Řeším to jen analgetiky a prostě počkám,až zase „usne“. Tu zubařku určitě vyměň,i když dobří jsou málokdy volní…já mám zlatou,ale brzy mi odejde do důchodu,tak budu namydlená.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Dospělý člověk má 32 zubů.
A dítě pouze 20. A „moudráky“
dorůstají během života:

http://www.gno­zeo.com/cs/o/po­cet-zubu-dospeleho-cloveka

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jestli se tomu říká „zub moudrosti“ nevím, ale mám to stejné a jsem na tom shodně, jak píše BENYTA. I s tou zubařkou.:-(
Ale zatím mě to nikdy nebolelo. Zubařky jsem se na to neptal, jaksi jsem na to zapomněl a nebyl zatím žádný důvod a měl jsem „ústní“ problémy jiného typu.
A abych aspoň něco konkrétního poradil, na bolavé dásně a případné poškození v ústech používám kapky Cannadent.
Dostaneš je v lékárně a jde o tinkturu s konopím a desinfikuje a léčí.
Já mám navíc problém (dle mé zubařky je to prý nějaká „stomatodynie“ a „glasodynie“- pálí mně jazyk, rty a dásně) a toto mi dosti pomáhá. Je to ale trochu dražší, ale dobré. Když, tak to vyzkoušej. Třeba to pomůže i Tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to zub moudrosti. Naši předkové přicházeli o zuby mnohem častěji a dříve než my a osmičky měly za úkol nahrazovat ztracený chrup. Lidská čelist se ale evolucí zmenšuje, a proto se nyní zuby moudrosti nezakládají buď vůbec, nebo se pro nedostatek místa prořezávají problémově. Navštiv svou zubařku, ať ti udělá rentgenový snímek. Zub moudrosti může způsobovat zánět, či křivit ostatní zuby. 🙂

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/zuby-moudrosti-vytrhnete-vcas-zpusobuji-zanety-a-krivi-ostatni-zuby-1ep-/zdravi.aspx?c=A110318­_103830_zdravi_pet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Je to zub moudrosti.

před 2468 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek