Nassin

Je to závada ne elektroměru?

Mám v kotelně odečítací elektroměr, který zaznamenává spotřebovanou elektřinu. Pokaždé, když spotřebič vypne, tak se kolečko, které je označeno černým bodem, vrátí do počáteční polohy. Čím to může být?

Nejlepší odpověď
Hlada

Není to závada. Tak má správně fungovat. Na osičce je malý jazýček z feromagnetického materiálu, který ve stavu bez odběru přitáhne brzdicí magnet a kotouč nastaví tak, aby byla v okénku vidět značka.

Další odpovědi
zjentek

Problém je ten, že tvůj elměr NIC NEODEČÍTÁ. „Odečítá“ teprve občan, který čas od času vleze do tvý kotelny a údaje z elměru si opíše.

Stejně tak to není ani spotřebič, bo NESPOTŘEBOVÁVÁ, chápeš?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.