Avatar uživatele
Zlatý

Je to přátelský akt ?

Na Slovensku si prý ( podle našich médií) udělali z vlajky ČR rohožku na boty. Jak se na to dívat ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Co od nich čekáš,nikdy bych nevěřila co udělali kamarádovi,
byl na večeři, teda chtěl večeři a odmítli ho obsloužit.
Byl slušně oblečen, chování má na úrovni. Nebyl jedinej klukovi od kámošky neprodali žvejku furt že nemaj, až pak kamarádka řekla žuvačku nebo tak nějak pak ji dostal.
Takže odpověď na otázku - dívám se na to nas......ně :-(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jako na pomatenost smyslů.


Avatar uživatele
Bronzový

V každém národě se bohužel najde blb který má touhu se zviditelnit. Smutné navíc je zda se skrývá za (trapno)umělce.
Nemá cenu se tímto dále zabývat a dělat mu reklamu.
Zdravím ostatní fajn přátele ze Slovenska.

Ahoj.


Avatar uživatele
Zlatý

Všude se najde pár blbců, to ale neznamená, že jsou tam všichni stejní:-)))
Mám Slovensko ráda, ráda tam jezdím, mám tam i spoustu přátel:-)))


Avatar uživatele

Když jsem to četla,ihned jsem to v duchu komentovala po svém.Jako umění mi to nepřipadalo.Měli si tam dát svou.


Avatar uživatele

Hmmm...
Jeden takový vydávající se za umělce.
No - je to akt pitomý, akt pitomce.
Víc bych z toho nedělal...
;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Nepáči sa mi, keď niekto zneuctí štátny symbol štátu, v ktorom vyrastal, ako títo takzvaní umelci, ktorí predsa vyrastali aj pod touto vlajkou.
Takéto umenie, ktoré sa podkladá politickej moci, sa nemá právo nazývať -umenie-, ale len -nástroj politiky-.
Zdôvodnenie v médiách, že ide len o symbol dnes nejestvujúceho štátu, teda je možno s ním narábať aj takto, sa nezkladá na pravde, kedˇže súčasná Česká republika tento symbol prevzala zo svoj. Súhlasím, že ide o urážlivé zneuctenie spriateleného štátu (ak by sa toto stalo v ČR so slovenským symbolom, ako by asi reagovali títo pseudoumelci?). Ale po voľbách do VUC v Stredoslovenskom kraji sa nedivím už ničomu.

Doplňuji:
"Nelze si nepovšimnout, že v Čechách podobné problémy nemáme. Slováci jsou pro nás cizinci jako jiní. Neznám skupinu nebo hnutí zaměřenou proti Slovákům."
Žiaľ, musím reagovať na tento výrok.
Tak, ako na Slovensku, tak i v Českej republike sú nacionalistické skupiny niekedy až hrubo útočiace na príslušníkov iných národností, či iných štátov.
Aj niektorí užívatelia tejto stránky občas ovplyvnení médiami a politikmi, mnohokrát zneužívajúcich situáciu, tu niekedy reagujú urážlivým spôsobom voči príslušníkom iných národností žijúcich v ČR, či vzžahom medzi ČR a SR. stačí sa pozrieť spätne na príspevky.


Avatar uživatele

Slováci?
Třeba takoví, co uspořádali tuto taškařici?
citace:
Ve slovenských Košicích se uskutečnila výstava a hned u jejího vstupu "byla vystavena" na zemi jako rohožka česká vlajka. Průvodci dokonce návštěvníky nabádali, aby si do české vlajky lidé očistili svou obuv. Výstava proběhla v košické Kunsthalle mezi 27. březnem a 30. dubnem a nesla název „Privátny nacionalizmus“.
Konec citace.

Musím říci, že toto je skutečně ponižující sprostota a brutální provokace!
Jedním dechem ale dodávám, že tohle rozhodně není postoj většiny Slováků a nic to o nich nevypovídá.
Nikdo z mých Slovenských přátel, by na mou vlajku určitě nešlápl a naopak by se proti tomu zcela jistě ohradili stejně, jako bych nebyla zticha já, kdyby mne někdo nabádal, abych pošlapala vlajku Slovenskou.
Nicméně by mne zajímal názor názor Slovenských úředníků, policie a politiků.
Tohle mohla vymyslet dementní hrstka nacionalistů, kteří by sice zasloužili dostat přes tlamu, ale jinak není, proč se vzrušovat.
Debilové jsou všude a jsou věční.
Zdravím na Slovensko :-)
Nelze si nepovšimnout, že v Čechách podobné problémy nemáme. Slováci jsou pro nás cizinci jako jiní. Neznám skupinu nebo hnutí zaměřenou proti Slovákům.
Ovšem na Slovensku je tato otázka stále velmi živá.


Avatar uživatele
Stříbrný

Za minulého režimu se stal případ, že opilí studenti strhli vlajku SSSR na náměstí. Nebylo to posuzováno jako recese, ale hanobení státního symbolu a dostali za to vyhazov. Vlajka se dá koupit volně v obchodě a je to v podstatě kus látky. Představuje státní symbol a je určena do veřejných budov. Myslím, že existuje nějaký zákon na ochranu státních symbolů. Někdo použil zase hudbu ze státní hymny v nějakém programu a nic se mu nestalo.
Jak se na to dívat? Protože se Slovenskem nejsme ve válce, mohu brát danou situaci jako pokus se zviditelnit. Někdo se cítí být silný a snaží se něco si dokázat. Každopádně je to trapné a urážlivé. Já o tom nevím, ale pokud to opravdu vysílala média, měly by to řešit státní orgány.


Avatar uživatele
Bronzový

Bohužel mnohé dnešní "umění" není umění, nejde o umění, ale o upoutání pozornosti za každou cenu, o provokaci, o snahu šokovat, když už nic jiného neumím. Takový sice neschopný ale o to drzejší radobyumělec se najde v jakémkoli státě či národu. Jen tak mimochodem, vzpomínáte na tu "plastiku" v Bruselu za českého předsednictví? Bulharsko na ní bylo znázorněno jako turecký záchod. A jaké národnosti že byl autor?

Umím ocenit, když si někdo umí udělat legraci ze sebe sama. Nebo z někoho, kdo má moc a vliv a zneužívá toho. Ale jinak humor na účet jiného je těžká disciplina, která vyžaduje takt, cit a míru. Těch se jaksi v případě oné plastiky i rohožky nedostává.

Berme to jako trénink toho, abychom se podobnými ubohostmi nenechali vyvádět z míry a možná i sami sebe nebrali moc vážně.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

V súčasnosti už bolo slovenskými občanmi podané niekoľko trestných oznámení voči hanobeniu štátneho symbolu v rámci tejto akcie.

Avatar uživatele

anonym

Tak jsem se podíval na článek. Kvůli ukradení vlajky. Po rozdělení byla vlajka volná, Slováci si obnovili tu svoji a naše vláda, vyjímečně prozíravá, si ji vzala zpět. Udělala dobře.
To mne spíš nejvíce naštavo od slovenského umělce to kolo na vlajce, vyloženě přestupek, nakládání se státními symboly. Tak jsem podal oznámení na PČR a dodnes nemám odpověď, vyjádření.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Jo je to tak. Moc lidí si to již nepamatuje a mladší nemají ani potuchy.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Mowla . Nejedná se o ojedinělý akt. Nebo si přeješ abych na své mládí na vojně zapomněl. To nedokážeš.

Avatar uživatele

anonym

Asi nerozumím, jak souvisí vojna za ´totáče´ s nějakým pitomou na Slovensku dneska... Podotýkám, že na vojně jsem byl taky - od Vihorlatu k Šumavě...
;-)
A dodneška mám na Slovensku kamarády a i tam jezdím dost často na to, abych věděl, že hanobení Česka a Čechů není ´sportem´ normálního Slováka...

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Když nevíš tak mlčím. To ty ale nedokážeš a v nejhorším svoji kravinu smažeš. Že by jsi se také spletl prostě neuneseš.

Nacionalismus na každém kroku.
Tvoje demagogie jde ruku v ruce se lživou geblsovskou propagandou současného režimu. Buď tak laskav a promlouvej k lidem kteří ti na to letí.
Rozdělení státu byl jediný možný krok v té době. A teď zase tady dělej že nevíš. Na mně toto neplatí.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.