Je to považováno za zahraniční titul?

Dobrý večer, chci se zeptat, pokud chci mít uvedenou zahraniční literaturu ve své bakalářské práci. Může být kniha přeložena do čeština? Je to stále považováno za zahraniční knihu? Děkuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Cituj tu literaturu, kterou jsi použila, nikoliv tu, kterou chceš v seznamu použité literartury mít. Pokud jsi při práci na bakalářce čerpala z překladu, uveď v seznamu literatuty překlad. Pokud jsi čerpala z originálu, cituj originál.

Další odpovědi
Quimby

Ano, zahraničnost knihy určuje autor. Přece Romeo a Julie není česká kniha jen proto, že ji někdo přeložil do čestiny.