Je psaní váhy a výšky do žádanky na rentgenové vyšetření novinka jenom pro mne, nebo i pro vás?

Dnes mi OL vystavila žádanku na rentgenové vyšetření a do ní napsala moji váhu a výšku, což bylo poprvé, a to jsem byl na rentgenu už mnohokrát.

Pít kontrastní látku před rentgenem kolen je nějaké divné, nezdá se vám?
Kdybych měl takový tlak, tak už jsem … a ty rakve budou připravené i pro vás, nebojte se.
http://postim­g.org/image/4d7hih7fn/

Nejlepší odpověď
ptáč

Možná mají spolupráci s výrobci rakví.

Další odpovědi
led

Je to kvôli tomu, aby pripravili nadrozmerné, mimoriadne pevné, alebo naopak minirozmerné snímkovacie pracovisko.
Poznámka: túto odpoveď nemusíte brať ako smerodatnú

PS.
Je možné, že túto informáciu potrebujú pre kontrastnú látku, ktorá sa niekedy pri snímkovaní používa

Dodatok:
hovoria síce o mne, že som čarodejnica, ale pri nedostatočných informáciách (kolená v pôvodnej otázke neboli spomínané) aj „Harry Potter“ zlyháva.
Táto informácia nie je dôležitá k snímkovaniu, ale k hodnoteniu stavu kolena na snímke. Prvé hodnotenie vždy robí röntgenolog a podá zprávu ošetrujúcemu lekárovi.

mosoj

RTG snímek vyhodnocuje specialista lékař a stav kloubu posuzuje i z pohledu váhy a výšky dotyčného člověka.

Jinak klasika a raději bez komentáře. Vidím že je to zde samý ortoped.

gecco

To se mi ještě nestalo – pravda, naposledy jsem by rentgenován tak před deseti lety…
😉

anonym

a byla to opravdu výška a váha? nebyl to tlak? 😁

Klaproth

Je to proto, aby věděli, jak silný zářič si na tebe mají připravit. Je logické, že na prosvícení kloubů statného řezníka budou potřebovat silnější zdroj, než na nějakou vychrtlinu.

ivzez

Také jsem se s tím nesetklala.
Napadá mne jen aplikace nějaké látky před vyšetřením,
tam by mohl být údaj o váze důležitý…

jirka F

kontrastní látka se dává malou jehlou hlavně do žíly ale asi se může i pít

Asi jenom pro vás mě se na nic takového neptali

ReHu

Taky čumím.
To jsou mi novoty 🙂

lexx

felčar si to vyúčtuje a pojišťovna zaplatí, buď v klidu…je to bílá mafie, dohazujou si vzájemně kšefty, špinavý byznys nic víc

Imotep

V životě nikdy to po mě nikdo nechtěl, ale jinak ptáč má asi pravdu 🙂

anonym

Byl jsem na RTG už několikrát a zrovna kvůli kolenou, ale toto vidím poprvé!