Avatar uživatele
pusinka50

Pálí vás někdy žáha?

Pálila otce, pálí mě a pálí i mého syna. Domnívám se, že je to zděděné, ať už se jedná zřejmě o reflux. Berete na to něco? Já beru Helicid, když mě začne pálit nebo prý tak půl hodiny před jídlem. Ale. Mám dojem, že mě pálí častěji, několikrát týdně, když piji několik hodin za sebou jen čistou vodu, i po jídle. Jinak piji hektolitry hlavně zeleného čaje, někdy Roibos. Ale kluk pije jenom vodu z kohoutku a tak jsem mu doporučila, aby aspoň po jídle si dal hrnek čaje. On si zvykl používat jednorázově jedlou sodu a nenechá mnou si vymluvit, že soda se nemá a nesmí brát pravidelně, že poškozuje žaludeční sliznici, používá ji pořád jako jednorázové řešení…Jak řešíte pálení žáhy vy?
Doplňuji:
Drape, prosím tě, psala jsem, že mám právě dojem, že když piji celý den jen vodu, že mě žáha pálí víc a častěji. Pálí mě i po šunce, čemuž se dost divím, podle mě šunka patří k dietním potravinám.
Mosoji, ani jsem netušila, že existuje „žaludeční“ kýla. Gastroskopické vyšetření je peklo, že jsem to kdysi zažila, ale asi ho budu muset podstoupit, ať vím, čím to vlastně je, díky za návod

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, anonym, david22, Kamionak09, charlie7391 před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Zřejmě máš žaludeční kýlu ( hiátovou hernii). Měla by jsi podstoupit gastroskopii pro potvrzení diagnózy. Hiátová hernie se buďto řeší operačně, nebo se snižuje kyselost žaludečních šťáv. Helicid je dobrý, pokud nestačí jednou denně ráno je třeba ho brát i večer. Od toho je ale gastroenterolog­.Vlastní zkušenost. Helicid beru již 30 let, žaludek je v pořádku, ale ta kýla tam je.
Doplňuji:
Operaci jsem před dvaceti lety odmítl a dodnes to řeším tím helicidem. Kontrolní gastroskopie minulý týden ukázala, že to bylo dostačující řešení.
Helicid je Omeprazol. Takže Helicid = Omeprazol. Pokud to někdy s jídlem přeženu krádkodobě k tomu beru Rennie.
Na noc to nechce moc jíst, ale to je správné i z hlediska výživy.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Brávala jsem Meridii, jenže ta „leze“ hodně do peněz. Teď mám Lanzul tobolky a je to v pohodě.
Je zbytečné se tím trápit, zajdi si k lékaři a nechej si předepsat něco, co skutečně bude fungovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Helicid neni o moc lepší. Vypij několikrát za den sklenici studené vody a za pár dnů to přejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Můj přítel požádal lékařku,a ona mu předepsala Apo-ome 20,velice si to pochvaluje.Sice je na předpis,ale nic se nedoplácí.
Soda sice pomáhá,ale spíš jen k vyjímečnému požití,opravdu je na žaludek horší než ostatní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Občas. Všimla jsem si, že třeba po bílém pečivu. Jím ho zřídka a pak trpím. Není to často, tak to pálení většinou vydržím. Někdy trochu zklidnuji jogurtem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

jo, pálívá…ale dřív, to bývalo horší a docela jsme s tím zažila…díky problémům se žlučníkem už jsem vyzkoušela všechny možné přípravky na překyselení žaludku, ale jediné co mi opravdu pomáhá, je jedlá soda…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

gastroskopii mi dělali 2× jako prd to
kolonoskopie je horší a jí taky zmrtvujou ..

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To Apo – ome je také omeprazol ( tzv. inhibitor protonové pumpy), jenom to vyrábí firma APO. I síla je stejná. Helicid je také 20 mg. Helicid je také na předpis !
Neblbni. Gastroskopii dneska dělají v běhu, ani jsem si tričko nemusel sundavat.
Vždyť ti krk znecitlivý a tím omezí dávicí reflex. Stačí jenom držet a slintat.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo a ještě dodatek. Hiátová hernie ( žaludeční kýla) se dá zlepšit hlubokým dýcháním na které se soustředíš. Trénuješ tím svalstvo kolem jícnu žaludku.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

díky mosoji za rady:-)

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek