Kelt

Je to náhoda, nebo shoda okolností?

Minulý pátek jsme očekávali příjezd švagra. Když měl přijet, tak zavolal, že se tam stala dopravní nehoda a že to musí objet a přijede později. Byla to nehoda, kde byli nějací mrtví. Když jsem pak přišel do práce, uviděl jsem parte a dozvěděl jsem se, že ten co umřel, zahynul při té nehodě. Znal jsem ho od vidění. Pořád si to v duchu promítám, protože jsem tam několikrát jel, i když pomaleji. Je mnoho míst, kde došlo k nehodě, že při ní zemřeli lidé a já tam také někdy byl, tak nějak mne tato nehoda trochu zasáhla, že se mi vybavuje. Možná to, že dotyčného už neuvidím.Náhoda, shoda okolností. Máte něco podobného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Náhoda neexistuje, vše je předem dané.

Další odpovědi
Kepler

Nic jiného, než náhoda. Když zahyne člověk, kterého jsi znal, je pochopitelné, že tě to víc dostane. Já jsem díky náhodě už několikrát unikl jisté smrti. Včetně potenciální dopravní nehody, kdy ve vysoké rychlosti kdosi vyjel do protisměru. Mohla to být frontální srážka, nebyl čas reagovat a scházelo jen pár dm, maximálně metr. Nebo jsme firemním autem jeli po dálnici a před námi se tam nějaký blbec otáčel. Výsledek: hromadná srážka a tři mrtví. Být tam o pár vteřin dřív, byli bychom v tom taky.

Ambrosios

Já věřím, že nic není náhoda nebo shoda okolností (což je skoro totéž). Všechno má nějaký smysl, je propojeno a ve všem hraje úlohu osud.

Ametyst

Také nevěřím na náhody. Věřím na přírodní i jiné rovnováhy.