Je to ještě pomoc nebo reklama?

ted jsem se dívala na tv a chci se vás zeptat,když chcete někomu pomoct,děláte to tak aby o tom všichni věděli,nebo pomůžete a nečekáte slávu ani vlastní prospěch?Malý týraný Dominik je umístěn v dětském domově,do budoucna bude potřebovat péči psychologů,re­habilitační pobyty aby mohl zase důstojně žít,tyto pobyty něco stojí,a tak firma Mountfield nechala ředitelku děckého domova na svém kole štěstí vytočit částku,kterou na tyto pobyty poskytne.Nepříjde mi to jako pomoc,ale jako dobrý reklamní tah,a využití dětského neštěstí,kdyby Mountfield opravdu chtěl pomoct nepotřeboval by k tomu své kolo štěstí a televizi Nova.Ani nevím kam otázku zařadit,ona totíž může být jak v rodina a vztahy-ani rodina by se nechtěla možná tak zviditelnovat,nebo kultůra a etika-v tomto případě se asi o etice mluvit nedá,co finance a podnikání,nebot především o to jde zvýšit prodejnost svých výrobků

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V tomto případě se stoprocentně jedná o reklamu, dobře mířený reklamní tah.
Pokud chci pomoci tak to udělám nezištně a nikde o tom nemluvím.
bohužel i na utrpení druhých se dá vydělávat. Bohužel to je dnešní společností.

Další odpovědi
Jahoda

Tak toto je reklama.

Když já chci někomu pomoct, či vidím, že druhý by pomoc potřeboval, mileráda pomůžu a nemusím být kvůli tomu v médiích. Měli by jsme si navzájem pomáhat. Hold, někteří toho dost zneužívají a o takových lidech je škoda psát – mluvit…

anonym

Tak na tomhle světě chodí – asi to bude obojí.
Je takové pořekadlo – hrdinové mlčí.
Ale zase prodají méně.

mosoj

Ač nemohu firmu Mounfield ani cítit pro velikášskou a drahou reklamu ( já ji ale neplatím u Mounfielda nic nekupuji) tak není co vyčítat. Prostě sponzorský dar a reklama. Ve společnosti ve které si chrochňáme je to úplně běžné. Asi stále nejste zřejmě v reálu. Dnes vám zadarmo nikdo nic nedá. No ono ani v té minulosti toho také moc zadarmo nebylo. Spíš práce a brigády pro Národní frontu byly zadarmo. Takže z oblačných výšin na zem.

terry

V tomto případě si myslím obojí.

WC kachna

Už podle příšerného pravopisu si o vás můžu udělat jasný obrázek. Zapšklá nešťastnice, co nikdy nic nedokázala, umí jen závidět a nízká inteligence jí nedovolí si udělat na věc objektivní názor. Zase jedna maloměšťanka…