Avatar uživatele
Jerz05

Je tento rok možné změnit obor a přestoupit na jinou střední školu?

Vybral jsem si hodně specifický a technický obor na střední průmyslové škole a začínám si uvědomovat, že mě obor vlastně nebaví a měl jsem od školy úplně jiné očekávání. Nastoupil jsem do školy toto zaří, takže do školy chodím teprve 3 měsíce, ale už to tam nezvládám. Nemyslím tím, že mám špatné známky a propadám, ale od oboru jsem čekal něco jiného a myslím si, že mám prostě na víc. A proto chci změnit obor a tím pádem celou střední a tak se ptám je to tento rok vůbec možné?
Mají nějaké školy ještě vůbec nějaké volné místo? Vím, že mi na tuto otázku tady asi nikdo neodpoví, ale spíše se ptám jestli má cenu to řešit s rodiči. Kdyžtak chodím na školu s technickým zaměřením a chtěl bych jsem na obchodku.

Zajímavá 0 před 178 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Změna oboru či školy je určitě možná, je však potřeba zařídit několik věcí.

  • Prvním krokem by mělo být obrátit se na vedení stávající školy a vysvětlit jim situaci. Toto je důležité zejména z toho důvodu, aby bylo možné řádně ukončit studium na současné škole.
  • Druhým krokem je kontaktovat školu, na kterou byste chtěl přestoupit, a zeptat se na možnostech. Mohou mít stále volná místa nebo nabízet možnost hlavního přijímacího řízení na další školní rok.
  • Je rovněž nutné vyřešit otázku rozdílného učiva – na nové škole byste musel dohnat to, co se učí od začátku školního roku, a zároveň „zapomenout“ na některé věci, které se dělají na technické škole a na obchodní akademii ne.

Je však důležité mít na paměti, že vzdělání je základem pro budoucí kariéru a pokud cítíte, že váš současný obor neodpovídá vašim očekáváním a schopnostem, je lepší to řešit hned. Důležité je také to, že rozhodnutí o změně oboru je zásadní a mělo by být důkladně promyšlené.

Jestli to tuto situaci máte řešit s rodiči? Rozhodně ano! Jedná se o důležité rozhodnutí o vaší budoucnosti a pomoc a podpora rodičů je v takových chvílích velmi důležitá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, po dohodě a schválení vedením obou škol. Tento rok, stejně jako každý jiný rok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Když „máte na víc“, tak proč chcete být prodavačem (obchodka) ?

Avatar uživatele
Jerz05

?

Nový příspěvek