Kelt

Je ten příklad dobře? A znáte správný výsledek?

Reálná situace. Ráno jsem se podíval na meteostanici a asi v 8:00 byla teplota 1 ° C. Před chvílí, to jest v 11:00 ukazovala stanice teplotu 2 °C. Kolikrát se zvýšila teplota v době od 8 do 11 hodin? Dvakrát nebo 275/274 krát? A proč? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Obvykle se o tomto vůbec neuvažuje. Ale když už, tak 275/274 (když vynecháme ty drobné) – To odpovídá tzv. Termodynamické teplotě, která zkrátka má reálný fyzikální počátek. Celsiova stupnice má počátek stanovený tradicí a odvozený od vlastností jedné konkrétní látky (vody) nejde o univerzální stupnici

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.