Kepler

Je tady někdo, kdo nikdy neporušil ani jeden z bodů Desatera?

To abych věděl, koho navrhnout na svatořečení. Nikdo se nemusí zpovídat, ale KOLIK z nich jste porušili? Sám si desatero ani nepamatuju, tak jsem jej zkopíroval:

1.JÁ JSEM HOSPODIN, TVŮJ BŮH! NEBUDEŠ MÍT JINÝCH BOHŮ MIMO MNE!
2.NEVEZMEŠ NADARMO JMÉNO HOSPODINA, SVÉHO BOHA!
3.SVĚŤ DEN SVÁTEČNÍ!
4.CTI OTCE A MATKU!
5.NEZABIJEŠ!
6.NENARUŠÍŠ MANŽELSTVÍ!
7.NEPOKRADEŠ!
8.NEVYDÁŠ KŘIVÉ SVĚDECTVÍ PROTI BLIŽNÍMU SVÉMU!
9.NEBUDEŠ ŽÁDOSTIVÝ ŽENY BLIŽNÍHO SVÉHO!
10.NEBUDEŠ ŽÁDOSTIVÝ
DOMU BLIŽNÍHO SVÉHO, ANI JEHO STATKU, DOBYTKA A NIČEHO, CO MU PATŘÍ!

Nejlepší odpověď
orwell

Keplere, člověče, neblázni! Takovej se ještě nenarodil! Takhle kdybys položil otázku, jestli někdo porušil všech deset, to by byla jiná 🙂

Další odpovědi
annas

Znám formulaci přikázání trochu jinak., když jsem se je učila v náboženství.

Odpovím opačně, jsou některá přikázání, která jsem neporušila.

Přece jedině anděl, který se vznáší, nemůže zakopnout …

Ve škole na nástěnce bylo vyvěšené jiné Desatero – Morální kodex budovatele komunismu, který vcházel z Mojžíšova Desatera. Už si ho nepamatuji, ale určitě jsem všechny příkazy nedodržela. …

Mc Merkurion

… já, vzhledem k tomu, že nejsem křtěný a desatero se na mne nevztahuje, nemohl jsem jej tudíž porušit …

aliendrone

Sakra Keplere, jak se můžeš ptát vážně, když víš, že existuje Aliendrone? ;) :D

Hele tak třeba NEPOKRADEŠ – já už jsem takový kradeník, že kradu AUTOMATICKY a BEZ ROZMÝŠLENÍ!
Příklad: Požádám tě o „oheň“, ty mi s důvěrou podáš svůj zapalovač, já si připálím a se zdvořilým „Díky!“ TVŮJ koksák zmizí v MÉ kapse. :D :D :D
Nebo to o těch „žádostivostech“ (6,9,10) – i když s věkem se to dost zklidnilo, tak v dobách největší slávy mi mohla v nenasytnosti konkurovat snad jen černá díra. ;) :D :D
Dokonce i ta 8 mě potrefila: „Já to okno nerozbil souuško, to Pepík!!“
Atd. atd. Naštěstí Aliendroni mají vlastní nebe/ráj, takže jsem v poho! ;) :D :D

independent

Takový člověk se nikdy nenarodil, i pouhá myšlenk a stačí k porušení

Sebevědomí

Ti svatí jsou opravdu v nebi. Zůstali jsme tady spolu hříšníci. Chtěl bych potkat svaté lidi. Vážně. Já se nepotřebuji zpovídat. Ale to desatero by měl dodržovat každý, protože tak můžeme zachovat nebe na zemi. Proč to desatero někdo vytvořil? Aby vyřešil nejčastější problémy lidí. Zajisté. Po smrti půjdu raději do ráje.

Roman71

Keplere, takového člověka bys dnes hledal na zemi marně.. Mimochodem už tu jeden jediný takový byl – Ježíš Kristus. Slávy od lidí se nedočkal, ale zato to ocenil jeho Otec v nebesích, který svého Syna dosadil za krále ve svém Království.

Mimochodem, s jistotou si uvědomuji, že jsme všichni nedokonalí a tak nejsme plně schopni nehřešit proti Bohu a jeho spravedlivým zákonům :)

Dodávám, že Ježíš Kristus shrnul desatero do dvou přikázání a tím vysvětlil, co je tou hlavní motivací k poslušnosti Stvořitele – Boha. Kdyby se tím řídili všichni lidé na zemi, vypadal by dnes svět úplně jinak a byli bychom dokonalí. Splnil by se tak původní Boží záměr, naplnit zemi dokonalými lidmi.. jenže, lidé si většinou chtějí o všem rozhodovat sami a výsledek je přesně takový, jaký se dal očekávat..

anonym

Určitě jsem porušil 1, 2, a 3 … ty se ale nezdají nijak zásadní 🙂

Kepler

aliendrone, jsi ztracen! Tebe nepřijme nebe ani peklo, způsobil bys tam revoluci, nebo by z tebe regulérně zešíleli. Tak možná Klingoni…