Je svět dobrý nebo zlý?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na situaci

Doplňuji:
Svět kolem nás je krutý i jemný – stejně jako lidé. Jenom si vezměte jaké krutosti dokáže příroda napáchat, ale ta je alespoň spravidelné a má pro svoje počínání svoje důvody. Člověk dokáže být i krutější a často v něm není ani špetka něčeho dobrého. Takže svět přírody se řídí svými zákony, je vyrovnaný a v souladu i spokojený. A pokud ho budeme respektovat mnohému se naučíme i lecos poznáme.

Další odpovědi
venkovan

Dobrý

Je takový jaký si ho uděláme a takový, jak ho zákony přírody nasměřovaly. Tyto zákony jsou ve své podstatě o konkurenci, o zachování energie a o zachování populace. Jeden profituje z druhého a z toho druhého nakonec profituje potomek prvního. Jednoduché, prosté, jen lidi si vymýšlejí určité pravidla, ve kterých určití ideologové (nebo jejich vykladači či pohůnci) vnucují těm druhým svoje myšlenky a vnucují je i vyvoláváním strachu, že když neposlechnou, tak budou potrestáni. Je pravda, že každá smečka má svá pravidla chování členů smečky, ale u lidí se v těch pravidlech často objevuje prosazování svého rpospěchu, zákěřnosti apod.

Kohut57

Zlý

I křesťanství vidí člověka jako hříšného, nedokonaléjo,špat­ného. Tudíž i svět je reálně nepřátelský a zlý. Vždy je to z pohledu náboženstv,víry či převědčení. Paradoxně v minulém režimu jsme byli dobře vychováváni v pozitivních hodnotách se sociálními jistotami v zádech. A tutíž i život se jevil milejší ,méně nepřátelský ,alespoň od lidí. Bohužel kapitalistická převývchova je drsná. Až ta nám ukazuje džungli. Nutnosti zla, podvodů,válek. Ukazuje nám ale pravdivý obraz lidí a světa, ne iluzi. Existují lepší životní cesty. Vítězí však buranství,mamon ,ztráta morálky a ohledů. Člověk je nucen se chovat jako „svině“. Jen si hraje různé role, kde se různě jeví. Bohužel.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy,píši z mobilu.

Mapel

Zlý

Je dost drsný.

sdesigner

Záleží na situaci

Svet ako zemegula je je vynikajuca, no svet ktory tvoria ludia je zly. a hlavne posledne desatrocia je doslova otrasny. paci sa mi zit a nemam zatial ani sucidalne sklony no objektivne a po skusenostiach mozem povedat ze je zly. Davno totiz prestalo platit ze prezije silnejsi (to je totiz zakladny zakon v prirode) ale prezije ten co nema zaludok, ten co nema problem klamat do oci a ten co dava udery zo zadu. ti su vacsinou najbohatsi. a najbohatsi ludia menia svet. podla nic sa svet pomali meni. ci uz su to politici ci velkopodnikatelia. tym padom sa prirodzene neselektuju zdravy silny jedinci ale choromyselny ludia. postupne je ich viac lebo sa rozmnozuju a je to tak ako to vidite teraz. sposobili to peniaze. na niaze totiz nemusite tvrdo makat ako ked sa lovila zver kedysi. staci podviest blizneho a mate ich. urovi to aj 30 kilovy fetak. a to je na vyvoji ludstva a celeho sveta cele zle. iba moj nazor

vagra

Jiná možnost

cstr

Jiná možnost

Dračice

Záleží na situaci

Někdy dobrý ( třeba že je tu hodně restaurací a tak) a někdy zlý ( děti v koši , samý poplatky)

Lukasy

Záleží na situaci

anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
Všechno je relativní v lidském světě. Vše se odehrává v našem mozku. Co vyhodnotíš Ty ve své hlavě jako zlé někdo jiný vyhodnotí jako dobré a naopak. Jak a co vyhodnotíš záleží na společnosti ve které jsi vyrůstal, na výchově, na zkušenostech, zážitcích atd.
Když se ale na ten náš maličký svět podíváš z výšky..... z vesmíru… dokážeš říct co je zlé a co dobré? Ve vesmíru neexistuje dobro a zlo. Vše je tak, jak to má být – v souladu s fyzikálními zákony..

cate1597

Jiná možnost

Majnkraftik

Zlý