Meri

Je stahování hudby z YouTube legální?

Používám ji do své ročníkové práce, kterou budu prezentovat. Je možné, že je mohu použít pro nekomerční účely?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je, pokud ji dále nebudeš šířit a veřejně produkovat. Jinak bys porušoval autorská práva. Takže pokud ji budeš prezentovat, ta práva porušíš. Je jedno, jestli je to pro účely komerční, nebo nekomerční. Ale kde není žalobce…

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Viz Kepler. Otázka ale je, jakou formou a pro koho ji budeš „prezentovat“.
I prezentace bez „komerce“ (za úplatu), pro širší okruh a vícekrát, by ale byla porušováním autorských práv. Pokud by šlo o prezentaci jako školní práce, pouze jednorázově, třeba pro zkušební komisi-učitele, pak by neměl být problém.

briketka10

Ano.
Smíš použít hudbu, která je poskytnuta přímo
autorem na YouTube.

Já se o takových dovídám z Rádia a internetu.

Kabát: zdarma celé album
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YkfUhNZKO­nY

XIII. století – Nový věk temnoty – singl
XIII. století – Nový věk temnoty

Celý článek XIII.století + songy na YouTube
http://www.xi­iistoleti.com/