Ametyst

Je sprostá mluva vlastností agresivních lidí?

Vypadá často jako nižší level fyzického násilí, ale nevím. Možná to není pravidlem. Mládež mluví sprostě, aby byla IN, nebo aby se jí druzí báli?

Nejlepší odpověď
elkon

Sprosté slovo někdy řekne každý, záleží na situaci a kontextu. Ale jsou také lidé, kteří si tím chtějí něco dokazovat, když mluví sprostě často a bez důvodu. Asi si myslí, že to je neodolatelné, přitom ale působí trapně.

Další odpovědi
zjentek

Mládež mluví sprostě proto, že obdivně zhlíží k naší zralé, ucelené společnosti. No a nebýt naší zralé, ucelené společnosti v celé její podobě, tak ani její mládež, ani nikdo jiný, v ní nemluví sprostě. Proč nehledat chybu přímo tam, kde skutečně je. Děkuju.

Ovšem Fiala, ten nebetyčný pí.us, k národu (a tak vůbec) hovoří uvědoměle a různě podobně, jen ne sprostě. Jistě proto, že to je milášek, umírněný, mírný a laskavý, ovšem rozhodně ne agresivní a Ametystíku, teď tu o smolíčkovi prosím (nebýt společnost plná sr.čů a zm.dů neschopných rozpoznat sofistikovanou agresi, žádná agrese, ani fialová, by se v ní nekonala- největší tragédií z jakého „vysoka“ na ni s.rou ti intelektuální sr.či co si hledí výhradně jen svýho, sobecky, pokrytecky, čili vychc.ně).

Žádný problém, pořád se učím ovšem rád poradím, když vím víc!

Drap

Ne nutně. Záleží i na prostředí a na spoustě dalších věcí.

Filip84

Ano, jistě, samozřejmě, protože bez agresivity není život (tedy od určité vyšší formy, takový prvok být agresivní opravdu nepotřebuje 😅😆). Odstraň agresivitu, odstraníš život.

je příjemné si myslet. Člověka uklidňuje „náboženství“, vlastní dogmatika, říše illusí, domněnek a vlastní představa „lepšího“, „dokonalejšího“ svě­ta.

Jenže co jsem měl možnost nahlédnout „pod pokličku“ těch představ, tak z nich mrazí. Akorát to poněkud není možné vysvětlit těm lidem, že to je jejich illusorní svět, že možná najdou pár dalších podobně naladěných, kteří to budou „vidět“ tak nějak podobně, ale že všichni ostatní je s tím pošlou do prdele, a to v lepším případě.

Jinak, samozřejmě, věřit se dá prakticky v cokoli. Víra je bytostně irracionální, takže co by se nedalo. Je jednodušší věřit, než vědět, „bezpečnější“, pohodlnější. A ne, s říší illusí se nedá „bojovat“, je to ztráta času a energie.

Takže ano, věř si: každýmu, co jeho jest. 🙃👌🏽 A najdeš i různé organisace, co Ti to vysvětlí, že je správné věřit, a jak, např. jehovova organisace v tom má naprosté jasno, proč lidé mluví sprostě:

https://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/mladi-lide/mladi-lide/je-nadavani-spatne/

nebo skauti:

https://casopis­.skauting.cz/proc-vlastne-mluvit-slusne-1878

jo, žádný problém: kde je vůle, je i cesta, a kdo hledá, najde! 😎😂😂😂

Pro ty, co chtějí vědět, se, samozřejmě, fenomenologií vulgarity interpersonální komunikace zabývala, zabývá a zabývat bude spousta vědců, teamů, universit etc. etc. etc. Tak, jenom, pár odkazů k samostudiu:

https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/lide-co-mluvi-sproste-jsou-uprimnejsi-studie.A170112_130­623_xman-styl_fro
https://ekonom­.cz/c1-67101520-kouzlo-vulgarit-pracovni-tymy-kde-se-vic-nadava-byvaji-vykonnejsi
https://sance­detem.cz/o-cem-se-mluvi/tourettuv-syndrom-u-deti-proc-nekteri-chlapci-mluvi-tak-sproste
https://lovehap­pens.cz/mluvi­te-sproste/
https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2362066-jsme-sprosti-a-agresivni-vedci-popsali-co-lide-rikaji-ze-spani

Samozřejmě, je to těžší žít s poznáním, protože výsledkem poznání je, že lidé hovoří sprostě z rozličných příčin, a ne, opravdu nejde podle toho, jak kdo hovoří, jednoduše ustanovit příčinu.

Já s tím, třeba, umím žít, mi je vcelku jedno, jak mi kdo co řekne, pro mne je podstatný obsah sdělení, mne se nejde dotknout. Lze mne nasrat, ale urazit ne, no a je to do života poněkud praktické. 😎😅

Ale, jak říkám, je mnohem jednodušší uzamknout se do ulity představ. Bezpečnější, pohodlnější!

aliendrone

Takto bych to neviděl. Znám MNOHO lidí, kteří mluví jako pověstný „mistr dlaždič“, ač jsou jinak celkově mírní, téměř ovečky. Spíše to má co dočinění s výchovou (prostředím), inteligencí a vzděláním.

Nicméně souvislost vidím, protože vulgarismy zpravidla předchází fyzickému násilí, případně ho dokonce mohou substituovat, aby k němu nedošlo. (To druhé znám z vlastní životní praxe!) 😉 🙂

Tak či onak – neskutečné zvýšení výskytu vulgárních pleonasmů u mládeže jsem zaregistroval i já. Nedávno jsem byl zaskočen, když jsem zaslechl cca náctiletou SLEČNU mluvit tak, že každé třetí slovo bylo cenzurovatelné (a že ty termíny NEBYLY „lehké váhy“)! Navíc se vůbec nekrotila snížením intezity hlasu, jak je to u žen/dívek obvyklé, právě NAOPAK! (Podotýkám, že nešlo o žádné „mórovaté hnědé uhlí“ ze severozápadu republiky [tam to nepřekvapí], na pohled to byla normální holčina.)

Můj názor je ale třeba brát dosti opatrně, protože jsem si vědom faktu, že ZROVNA JÁ v tomto ohledu bych měl držet hubu a šoupat nohami. K tomu ovšem dodávám, že vulgaritu mám DOPORUČENOU OD LÉKAŘE (jako „menší zlo“), muehehehe! A je nutno i přiznat to, že jsem sprosťákem prostě RÁD, to je ovšem na samostatnou kapitolu. 😉 😁 😁

Kryšpín

Podle mého odhadu je to část občanů kteří se neumí ovládat, může to být nádeník, politik kapitalista i nájemce Hradu.

paul1

Hodně lidí sprostá slova říká s úsměvem, hlavně politici. A v žádném případě by neměli .
Měl by to být výkvět národa a pro lidi jakýsi vzor. Ti, co se tímto neřídí, zapadnou zapomnění. O agresivitě to myslím není, bývá to různé, podle situace.
Já občas neslušné slova používám, hlavně, když se mi něco nedaří. Manželce to vadí, tak jsem se přeorientoval a přeložil je do francouzštiny, to jí nevadí. Ale není to to ono, je to málo jadrné, musím změnit jazyk. 🙂

Pepa25

zjentek: Zeman mluvil „k*da sem k*da tam“, protože se chtěl přiblížit ke svým voličům; z tohoto pohledu Fiala oslovuje ty své fakt jinak

zjentek

pětadváca, SVATÁ PRAVDA 😕

aliendrone

zjentek>>> Jakkoliv s tebou souhlasím ohledně hodnocení fialového hnusu, tak ten mě tolik nevytáčí. Proč? Protože chápu proč dělá to, co dělá. Kdyby nedělal, dělal by to NĚKDO JINÝ (a našlo by se jich mraky – o tom žádná)! Bližší košile, než kabát, po nás potopa a na ostatní kálí Bílý Tesák – co dodat.

Mě spíše nažhaví do běla TELATA, která ač jsou blbá jak troky a vědí méně než kulový (jak z hlediska historie, tak životní praxe) těm fialovým verbálním zvratkům USILOVNĚ TLESKAJÍ! Z toho by mně praskla cévka!!

zjentek

Aliene, pravda. Četl jsem tu vaši „výměnu“ níže s místním „Philipem tywole“. Já to mám jinak, než vy oba. Já se ani nenaseru, ani neurazím. Já jssem vážně nebezpečný, ve mne se to hromadí. Proč nebezpečný? No domnívám se , že prostor hromadění je kapacitně omezen. Zatím odtamtud nic nemizí, nic neubírá a neubírá. Naopak.🤨

aliendrone

Filip84>>> V ČEM má spočívat „výhoda“ cituji: „Lze mne nasrat, ale urazit ne…“? 😮
Jistěže „být uražený“ je zjevná pitomost, ale na druhou stranu – není to LEPŠÍ, než nabourat na §? 😉

Filip84

aliendrone: Já to takhle nemám, já – Tvým slovníkem – Ti to oplatím tím, že Tě nabourám tím §, jestli chápeš! 😎😆

aliendrone

Filip84>>> HA! To potom NEVÍŠ, co je to „pořádně se nasrat“! Možná patříš k flegmatikům a tož jsi mě tedy řádně nasral, bo tuhle vlastnost si ne a ne osvojit, což mne vede k bledé závisti a výše zmíněnému. 😉 😁 😁

Filip84

aliendrone: Ne, já jsem cholerik. Rozdíl je, asi, v tom, že jsem se s tím naučil žít, jinými slovy, využívám spíše ty kladné vlastnosti. 🤷🏽‍♀️