Avatar uživatele
ten který je

Je společensky neslušné ptát se cizích lidí, zda jsou vakcinováni?

Několikrát se mi stalo,že při nezávazném hovoru s cizími lidmi o kovidu se mě zeptali, zda jsem podstoupil vakcinaci.Byli to např. pejskaři, se kterými se znám od vidění, lidé ze sousedství či moji zákazníci. Jaký je váš názor? Je to neslušné? Děkuji za vaše názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Malvína, Ametyst před 888 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Odpoveď byla označena jako užitečná

Řekla bych, že je, a navíc je to informace ze zdravotní dokumentace. To už neplatí ani GDPR??? Co je komu do mého zdraví? Věc veřejná?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ten který je Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

V restauraci Globus, která je nedílnou součástí stejnojmenného obchodního řetězce, od včerejšího dne odmítají zdravým lidem prodávat hotová jídla s sebou. Když se tito lidé ptají proč, nasazená ostraha tvrdí, že jinak by neuhlídali kdo bere s sebou a kdo se posadí a proto nedávají najíst nikomu a poptávají očkování/vakcinaci. Tím je podmíněn „přístup k jídlu“. No kidding. Mám to natočeno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Záleží a situaci. Normálně je to osobní věc, ale může nastat situace při běžné diskusi kdy na to zkrátka přijde řeč a nikoho to nemusí urážet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Neočkovaní to považují za společenský neslušné, ostatním je to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Dnes je to asi hlavní téma hovoru. Ale obyčejně se vás na to budou ptát např. ve školce, tam neočkované děti nesmějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Kdyby se mě na to někdo zeptal, nepovažoval bych to za neslušnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Funna

Pepan se jako obvykle plete…je mi fakt jedno, zda se někdo zeptá…a klidně přiznám, že nejsem, protože se za to nestydím…spíš bych se styděla za stádovost, co se nechá naočkovat, jen „aby měli pokoj“ od restrikcí…a těch je většina, což je krásně vidět na tom, jak stoupl počet očkování chtivých po vyhlášení nových opatřeních…

Avatar uživatele
ten který je

Za vrchol neslušnosti považuji u takto tázajících se lidí ještě jejich přednášky a rady ohledně očkování.To jejich ,,pane to byste měl"je vrchol neslušnosti.Je to stejné jako bych se jich ptal kolik berou v práci a zda byli před r.89 v KSČ.

Avatar uživatele
mosoj

Za drzost považuji když neočkovaní šíří infekci a zatěžují tak náš zdravotní systém a stát. Doplatíme na to bohužel všichni. Když je ta démokracie, nevnucujte lidem co se nechají očkovat vaše stupidní názory, hýčkejte si je sami. Když se někdo v situaci kdy je to třeba, zeptá zda jste očkováni je to jeho sebeobrana na kterou má právo.

Avatar uživatele
ten který je

mosoj:na šíření infekce se podílejí i očkovaní svou neoblomnou vírou ve svojí bezinfekčnosti­.Raději se zamyslete proč léčíme zdarma narkomany a zraněné Ukrajince z bojových oblastí Donbasu.

Avatar uživatele
Dochy

Domnívám se, že většina očkovaných má rozum a chová se podle toho. Že vláda schvaluje paskvilové kočkopsy aby se alespoň části očkovaných zalíbila (zřejmě těm, co se nechali očkovat ´jen proto, aby mohli na dovolenou a do hospody) je jiná věc a podle mých zkušeností z toho ani velká část očkovaných nemá radost.
Jo, nemohu mluvit za všechny, jen vnímám ty, se kterými občas diskutuji.

Avatar uživatele
Ametyst

Pepa: To je nejhorší, že očkovaným je to jedno. Udělají, co se jim řekne. Je jim jedno, co bude s jejich dětmi. Zítra jim vláda předloží třeba “vědecky “ ověřenou věc, že se covid nevyskytuje při zemi, tak začnou lézt po čtyřech. Věřit znamená houby vědět.

Avatar uživatele
Funna

Ametyst 👍️ …mluvíš mi z duše…

Avatar uživatele
Dochy

JK: „… ve školce, tam neočkované děti nesmějí.“ – neúplná odpověď – až chybná.

Nový příspěvek